אאא

בחצר מרן הגרי"ש אלישיב, הופתעו השבת לקבל שליח מיוחד מאת כ"ק האדמו"ר מבעלזא, כשבידו בקבוק יין, וברכות רפואה שלמה להגרי"ש.

וזהו סיפור המעשה: בחסידות בעלזא, חוגגים מדי שבת מספר חתנים את שמחת העלייה לתורה לקראת חתונתם, בבית המדרש הגדול של החסידות בקרית בעלזא בירושלים, שם הם מסתופפים בצילו של כ"ק האדמו"ר שליט"א.

בשבת האחרונה, נחגגה שמחת ה'אויפרוף' לחתן מהחסידות שבא בקשרי שידוכין עם נינתו של פוסק הדור מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב. נכדיו וניניו של הגרי"ש, אף השתתפו בעלייה לתורה בבית המדרש הגדול של החסידות.

לאחר תפילת שחרית בבוקר יום השבת, בעת אשר יצא האדמו"ר לחדרו בהפסקה הקבועה הנהוגה במקום בטרם קריאת התורה, הוא ביקש לחדרו את הרה"ח ר' משה פריד, המשמש כשליח נאמן בין האדמו"ר ומרן הגרי"ש אלישיב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בידיו של ר' משה פריד הופקד בקבוק יין ועליו מדבקה עם ברכת "מזל טוב" מהאדמו"ר מבעלזא, שביקש ממנו לצעוד אל ביתו של הגרי"ש אלישיב, ברחוב חנן בשכונת מאה שערים, ולמסור לו את היין.

השליח יצא מיד לדרכו, ובהגיעו לביתו של הגרי"ש, הגיש לו את בקבוק היין כשהוא מוסר ברכת "מזל-טוב" חמה וידידותית מהאדמו"ר, וכן ברכת רפואה שלימה, בעקבות הטיפול שעבר הגרי"ש בעיניו במהלך השבוע האחרון, וההתמוטטות שחווה ביום שישי.

מיד לאחר ביצוע השליחות, חזר ר' משה פריד אל קרית בעלזא - כפי שהורה לו האדמו"ר בטרם יצא לשליחות המיוחדת, ומסר את ברכתו ותודתו של הגרי"ש לאדמו"ר.