אאא

♦ שמחה כפולה התקיימה בשבוע שעבר בבית מדרשו של מרן מאור ישראל הגר"ע יוסף שליט"א. גם אבי הבן, וגם אבי הבת. מרן כובד בקריאת שמם של שני התינוקות, כשלבת הוא קורא 'מרגלית', ולבן הוא קורא 'יוסף'. אחד מהמתפללים הציע כבר לשדך בין השנים, ולאחד את השמות ע"ש הרבנית הצדקת מרת מרגלית יוסף ע"ה.

♦ בשישי האחרון המריא הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א, ראש ישיבת 'חזון עובדיה' ובעל ה'ילקוט יוסף', לפריז שבצרפת. הרב השתתף בשבת החתן של אחד מבני הקהילה, כשבמקום נרשמה פסגה מעניינת: כל רבני העדה הג'רבאית דנו עם הרב בהלכה. נצפו במקום: הגאון רבי רפאל כהן מצפת, הגאון רבי צמח מאזוז מבני ברק, והגאון רבי פנחס כהן מנתיבות. מיד בצאת השבת חזר הרב יצחק לעיר הקודש ירושלים, לאחר שבקהילה היהודית הביעו סיפוק רב משבת ההתעלות במחיצת הרב. 

♦ ויום לאחר שחזר מצרפת, הגיע הרב יצחק יוסף לעיר בני ברק. הרב מסר שיעור בפני מאות בחורי ישיבות ואברכי כוללים בבית המדרש החדש "יביע אומר" שנחנך לאחרונה ברח' עוזיאל בעיר, ע"ש סדרת הספרים של מרן מאור ישראל. המשתתפים נאלצו להצטופף על הפתחים והחלונות מחוסר מקום. אפילו המדור שנכח במקום, נאלץ להציץ מהחלון בכדי לשמוע את דבריו של הרב.

♦ לאחר שהיה עוזרו הצמוד של ראש עיריית בית שמש ופרש לעשות לביתו, אסף מטרי חזר השבוע לאותו מבנה עירייה, הפעם בכובע של העוזר למנכ"ל. לבוס שלו ר' משה אבוטבול יש רק מילים טובות לומר על הבחור: "אסף ידוע כאיש חרוץ וממוקד על המטרה. הקמבק שלו לעבודה בעירייה כעוזר מנכ"ל ייתן תנופה אמיתית לזירוז פרויקטים ומיזמים שמשוועים למנוע צמיחה ולדחיפה מתמדת", אומר אבוטבול ומוסיף כי "אני מאמין שאסף יזיז בקלילות כלים כבדים. אני מאחל לא הצלחה בכל. מבחינתי הוא גם בן וגם תלמיד, כך שאני אשמח אם הוא יחכים את רבו, כי אין אדם מקנא לא בבנו ולא בתלמידו". המדור גם מאמין שלאבוטבול יש לשון פיוטית משהו.

♦ ואותו אבוטבול כובד בשבוע שעבר בגזיזת שערו של ילד חמוד שמלאו לו שלוש שנים. האבא סיפר למדור כי בדיוק באותו יום שאבוטבול נבחר לראשות העיר נולד הילד. "גם לילד שלי וגם למשה אבוטבול היה באותו יום 'יום הולדת' של שלוש שנים. זה היה סמלי שאנחנו נבקש מראש העיר שיגזוז לו את השערות". המדור בטוח שאותו ילד יקבל הנחה בארנונה אחרי שיתחתן.

♦ בשישי האחרון הגיע מר יצחק אוחיון - ראש עיריית פתח תקווה, למעונו של מרן מאור ישראל הגר"ע יוסף שליט"א, כשהוא מלווה בממלא מקומו ר' אוריאל בוסו. בפגישה נכח גם יו"ר תנועת ש"ס השר אלי ישי. השניים עדכנו את מרן בעשייה הברוכה בעיר פתח תקווה. "השר אלי ישי שותף מלא ומעורב אישית בכל המהלכים בפ"ת", אומר ר' אוריאל בשיחה עם המדור, "מרן שמח לשמוע על הנעשה בתחומי הדת ומוסדות החינוך בעיר. וכמובן דחק להאיץ את הליך בחירת הרבנים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

♦ מניין ספרדי חדש של בני תורה נחנך השבוע במבנה של תלמוד תורה פרי חדש בבני ברק. המניין נחנך עם שיעורו של הגאון רבי צבי סימן טוב שליט"א, רבה של יהדות אפגניסטן בארץ ובעולם, וראש הקיבוץ בישיבת חזון עובדיה.

♦ תושבי העיר צפת מתרגשים כל שנה מחדש, לקראת שבת הבקשות המיוחדת שתתקיים השבת בעיר בבית הכנסת 'אבוהב'. ינצח על מקהלת החזנים הפייטן האהוב יחיאל נהרי, כשאליו יצטרפו מקהלת 'ילדי הבקשות'. המארגנים סיפרו למדור כי גם השנה צפויים להשתתף בשבת חכ"י ושרי ש"ס, שינסו גם הם לסלסל בקולם את קטעי הבקשות.

♦ ראש לשכת שר הדתות ר' ניסים אלקסלסי הופתע השבוע לגלות בפתח המשרד שליח עם פלטת סושי לארוחת צהריים. עובדי המשרד סיפרו למדור כי השר יעקב מרגי שלא בדיוק מחבב את המאכל הזה, לא נגע בסושי.

♦ פינת המזלטי"ם: להרב משה אילוז שליט"א מנכ"ל אל המעיין לרגל אירוסי הבת, למעבד המוסיקלי ר' דוד ביתן הי"ו לרגל הולדת הבן, ולהרב דוד עמר שליט"א לרגל חתונת האח. יה"ר שפינת המזלטי"ם תמיד תתמלא עד אפס מקום. שבת שלום.  

המדור המלא 'פיסטוקים' של אפרים גלעד מתפרסם בעיתון 'יום ליום'