אאא

השעייתו של ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, הנאשם בקבלת שוחד, הוארכה היום (א') לבקשת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בחמישה חודשים נוספים או עד למתן פסק הדין בכתב האישום הראשון שהוגש נגדו.

בכך, קיבלה הוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות את בקשת היועץ המשפטי לממשלה, שהוגשה באמצעות פרקליטות המדינה, להאריך את השעייתו של גפסו, בהתאם לתנאים ולמגבלות שנקבעו בהחלטות קודמות בעניינו.

ביולי האחרון החליטה הוועדה להשעות את גפסו מתפקידו כראש עיריית נצרת עלית לתקופה של שלושה חודשים, זאת לאחר שתקופת ההשעייה הראשונה הסתיימה.

היועמ"ש ביקש להאריך את תקופת ההשעייה נוכח העובדה שההליך הפלילי נשוא כתב האישום הראשון שהוגש נגד גפסו טרם הסתיים ובעקבות התארכות הליך זה.

לפי כתב האישום הראשון שהוגש נגדו ביוני 2013 לבית המשפט המחוזי בחיפה מואשם גפסו בלקיחת שוחד. לפי האישום גפסו וסגנו גרמו לפיטוריה של גרושתו של חבר מועצת העיר משום שלא הסכים לעזוב את תפקידו. בעקבות כתב אישום זה הושעה גפסו מתפקידו על ידי הוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות.

כתב אישום נוסף הוגש נגד ראש העיר המושעה במאי 2014, גם זה מייחס לו עבירות שוחד והפרת אמונים. לפי אישום זה, כשהתמודד גפסו על ראשות עיריית נצרת עילית בשנת 2008 הוא הבטיח למספר פעילים שעבדו עבורו ועבור רשימת "עורי עיר" שבראשה עמד כי ידאג לקבלם לעבודה בעירייה אם ייבחר לראשות העיר. גפסו, כך נטען באישום, הבטיח לאחד הפעילים משכורת שתהיה גבוהה מ-6,000 שקל בחודש ולפעיל נוסף הבטיח כי יקבל תפקיד בכיר בעייריה. אותם פעילים, כך נטען, פעלו לטובת גפסו ורשימתו בבחירות בעקבות הבטחות אלו.