אאא

* המקום: בית החולים הדסה עין כרם בירושלים. יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי עולה לקומה השמינית, בכדי לבקר את מרן הגרח"ע יוסף הנמצא במחלקת טיפול נמרץ. כמה דקות לאחר מכן, הטלפון מצלצל, הוא ממהר לרדת למטה, עובר לבניין שממול, נכנס לחדר המיון, ומרגיע את הנכד נועם דרעי שפתח את השפה. לאחר שעה קלה השפה נתפרה, והנכד חזר לביתו ביחד עם אביו ינקי דרעי. לדרעי ג'וניור שלום.

* וממש באותם ימים, בהם כל רבבות עמך ישראל בקעו שערי שמים לרפואת מרן, הגאון רבי מרדכי יונה אדרת מניו יורק מתעדכן על מצבו של מרן, הוא לא מהסס, עולה מהר על מטוס עם ספר תורה קטן, וממהר לבית החולים רק בכדי לקרוא תהילים ולהעתיר בתפילה ליד מיטתו של מרן. לאחר שעה קלה, הוא עוזב בחזרה את הארץ, לא לפני שהראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף מבקש ממנו שיערוך תפילה המונית לרפואת מרן בקהילתו שבניו יורק.

* אל סוכתו של איש העסקים אליהו שאול במושב גבעתי, הגיעו אורחים רבים לחגוג את שמחת בית השואבה. הרביץ תורה בקהל: רב המושב הרב אברהם חיים מזרחי, שאף ערך תפילה לרפואתו של מרן.

* נתי לסרי, מנכ"ל תנועת ש"ס, נצפה במוצאי שמחת תורה שהוא מפזז לכבודה של תורה שבידו ספר תורה, בהקפות השניות המרכזיות בכפר חב"ד. המדור היה חייב לתעד. 

* חבר הכנסת משולם נהרי, הגיע השבוע לשמחת בית השואבה המרכזית של עדת התימנים בבני ברק, בראשותו של הגאון רבי שלמה קורח. המדור מזמן לא ראה את נהרי, שמח מאוד, ורק בצעדים תימניים. 

* הפנים שלהם היו מוכרות לעיניים של המדור מרחוק, ולכן הם התקרבו עד קצת עד לחנות הבאגטים הירושלמית, רק בכדי לאחל בתאבון לחבר מועצת העיר הנכנס (בקרוב) מטעם רשימת ש"ס, ולחברו לשולחן, חיים ביטון. ויש גם תמונה. 

* אלפי אנשים זרמו בהמוניהם אל אולמי ארמונות חן בחול המועד סוכות, בכדי להשתתף בשמחת בית השואבה והקבלת פני רבו. המארגנים שלא צפו את העומס הרב, לא הזמינו מאבטחים. התוצאה: קרוב לאלפיים איש נצמדו לרכבו של הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף, ושרו לו במשך שעה ארוכה. לאחר חצי שעה הוא הצליח לצאת מהרכב ולהגיע לאולם.

* ובאותו מעמד, כיבדו עשרות רבנים את שולחן הכבוד, ובניהם: הגאון רבי שמעון בעדני, הגאון רבי מכלוף פחימה והגאון רבי שלמה בן שמעון. הרקיד את הקהל: הזמר מידד טסה

* המדור הלך לתומו ברחובות העיר בני ברק, וצפה לפתע בחברי סיעת ש"ס בעיר, הולכים ברחוב עם כרזה ובה תמונה של מרן, ומיהר לתעד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

* ראש העיר הנכנס (בקרוב) בעיר אלעד, העונה לשם צוריאל קריספל, לא נח לרגע, וחורש את העיר לקראת הבחירות הצפיות. קוראי המדור תפסו אותו בערב החג בשוק ארבעת המינים, ומיהרו לשלוח למדור. 

* במוצאי שמחת התורה, עשה יו"ר ש"ס בת"א נתן אלנתן הרבה יותר הקפות מהקפות שניות. העיניים של המדור צפו בו בתל כביר, ברחובה של עיר ביפו, וגם בבית הכנסת המיתולוגי הרמב"ם בקריית שלום, כשהוא מפזז לכבודה של תורה ביחד עם הרב אדיר עמרוצי, ומיהרו לתעד. 

* עשרות ילדים מיוחדים מהמוסד "שיח סוד" פיזזו השבוע ושמחו בשמחת החג, בהשתתפות רבנים ואישי ציבור. במהלך האירוע, בעקבות הידיעה על מצבו הבריאותי של מרן, הם עצרו את הכל, וקרעו רחמי שמים לרפואת מרן. ויש גם תמונות.

* פינת המזל"טים: ליו"ר ש"ס והרשימה המאוחדת המיועד בעיר תל אביב, נתן אלנתן, לרגל הולדת הנכד, בן לחתנו הרב ישראל יעקובוב, רבה של הקהילה הבוכרית בטורונטו שבקנדה. לרב משה גפני, רבה של משטרת ישראל, לרגל נישואי בתו בשעה טובה. לאברך החשוב דוד ריאחי מאשדוד, לרגל הולדת הבן. לאיש יחסי הציבור תומר כהן לרגל נישואיו בשעה טובה. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

המדור המלא מתפרסם ב'יום ליום'

קפץ מקומה לקומה. דרעי בהדסה עין כרם
קפץ מקומה לקומה. דרעי בהדסה עין כרם
רקד. נתי לסרי בכפר
רקד. נתי לסרי בכפר
צעד תימני. נהרי הרב קורח וזייברט
צעד תימני. נהרי הרב קורח וזייברט
עשו זימון. כהן וביטון
עשו זימון. כהן וביטון
קפצו על הרכב. הראש"ל בשמחת בית השואבה (צילום: יעקב כהן)
קפצו על הרכב. הראש"ל בשמחת בית השואבה (צילום: יעקב כהן)
הרבנים בשמחת בית השואבה (צילום: יעקב כהן).
הרבנים בשמחת בית השואבה (צילום: יעקב כהן).
עדיף מלוחות מודעות. חברי הסיעה עם הכרזה ביד
עדיף מלוחות מודעות. חברי הסיעה עם הכרזה ביד
לא נח. קריספל בשוק
לא נח. קריספל בשוק
פיזז. נתן אלנתן והרב עמרוצי
פיזז. נתן אלנתן והרב עמרוצי