אאא

השקל עבר להיסחר ללא שינוי מול הדולר במסחר הבין-בנקאי בזירת המט"ח המקומית כשהאירו מתחזק מול המטבע המקומי - בזירת המט"ח הגלובלית, הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים - האירו נחלש מולו ב-0.5% ונסחר תמורת 1.3579 דולר, והליש"ט נחלשת ב-0.7% ל-1.5117 דולר.

המודל של הבנק גוזר ירידה הדרגתית בריבית לרמה של 0% במהלך השנה

לפני כשבועיים החליט נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, להותיר את הריבית במשק ללא שינוי על 0.5% במונחים שנתיים. לפי הפרוטוקלים של הדיונים שקדמו להחלטה, שפורסמו היום, עולה כי ההחלטה התקבלה פה אחד, ונבעה רבות בשל הצורך של הבנקים לשמור על מרווח פיננסי בין ריבית הפקדונות לריבית האשראי. ריבית הפריים, ריבית הבסיס הבנקאית, עומדת על 2% לשנה.

100585/ads.box.1עוד עולה מהפרוטוקולים, כי ההערכה הכללית התבססה על כך שהאינדיקטורים המוקדמים לרבעון הראשון של 2009 הצביעו על המשך החולשה במשק ועל נסיגה כלכלית, "וזאת בהמשך להתכווצות שנרשמה במשק הישראלי ברבעון האחרון של 2008", כך במקור.

בהודעת הריבית, בנק ישראל הדגיש את רמת האינפלציה הנמוכה בישראל. הציפיות לאינפלציה לשנה קדימה, כפי שנגזרו משוק ההון, עמדו על 0.7% בתחילת אפריל (בדומה למארס), ועלתה במעט ל-0.8% לאחר פרסום מדד מארס. המודל של הבנק גוזר ירידה הדרגתית בריבית לרמה של 0% במהלך השנה.

ברקליס: פישר יצמצם בעתיד הקרוב את היקף רכישות המט"ח

ביחידת המחקר של בנק ברקליס הבריטי נשארים אופטימיים לגבי מצבו של המשק הישראלי. ביחידת המחקר ציינ כי התמ"ג בישראל ירד ב-1.8% לעומת ירידה של 4.8% בתמ"ג של שאר מדינות ה-EMEA.

בבנק רואים סימן חיובי בשיפור בענף ההיי טק בסינגפור, טייוואן וקוריאה - מה שיתרום לצמיחת השוק בישראל. עוד ציינו בברקליס כי שיעור האינפלציה צפוי להגיע לרמה שהציב לעצמו בנק ישראל כמטרה: 1%-3% בחודשים הקרובים. בברקליס צופים כי בנק ישראל צפוי להאט את רכישות המט"ח בכדי למתן את היחלשות השקל ובמקביל, ימשיך לרכוש אג"ח ממשלתיות במטרה להוריד את תשואות האג"ח ולהוזיל את מחיר האשראי.

עוד ציינו בברקליס כי הבנקים הישראלים ממוצבים היטב בהשוואה לבנקים אחרים בעולם, בעלי נכסים איכותיים בחו"ל ונזילים ברמה סבירה בהחלט.

במסחר בין הבנקים, נחלש הדולר ב-0.02% ל-4.1003 שקלים. האירו מתחזק ב-1.18% ל-5.5629 שקלים.

ביום שישי, נקבע שערו היציג של הדולר בירידה של 0.798% ב-4.101 שקלים. האירו נחלש ב-0.453% ושערו היציג נקבע ב-5.4982 שקלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

Prico: השקל יתחזק בהתאם לרמה העולמית לרמות שבין 3.98 ל-4.02 שקלים לדולר

המשך התחזקות השקל עשויה להימשך בהתאם למגמה העולמית עד לרמה שבין 3.98 ל-4.02 שקל לדולר בה צפויים ביקושי מט"ח ערים. אין שינוי בהערכתנו שבשלב הנוכחי כל עוד פעולת התערבות בנק ישראל באמצעות רכישת מט"ח אינה בעלת השפעות תקציביות משמעותיות, עשוי בנק ישראל להמשיך ולפעול נקודתית ולרכוש מט"ח ובכך למתן ייסוף משמעותי בשער השקל. כאשר בראייה קדימה סימנים לעליות מחירים ומהלך של שינוי מגמה בשוקי חו"ל עשויים למתן את התערבות בנק ישראל.

Easy-Forex: בטווח הקצר נראה שמחיר הדולר ימשיך להילחץ מטה לעבר 4.02 ש´

הקורלציה ההפוכה בין מחיר הדולר לבין מצב השווקים הפיננסיים נמשכה ועם המשך העליות במדדים המובילים בעולם כך חולשת הדולר בעולם נמשכה.

הדולר נחלש גם מול השקל ופרץ את רמת התמיכה ב-4.1 שקלים כלפי מטה. את התחזקות השקל ניתן בעיקר ליחס התאוששות השווקים הפיננסיים בעולם ובארץ והירידה בערך הדולר בהתאמה. בטווח הקצר נראה שמחיר הדולר ימשיך להילחץ מטה לעבר רמת התמיכה הבאה ב-4.02 שקלים. בטווח הארוך יותר צפויה תמיכה משמעותית לדולר באזור של 3.9 שקלים לדולר.

נקודת תמיכה ראשונה לדולר נמצאת ברמה של 4.02 שקלים, נקודת התנגדות ראשונה נמצאת ב-4.1 שקלים לדולר. רמת תמיכה שנייה נמצאת ב-3.98 שקלים כשרמת ההתנגדות השנייה נמצאת ב-4.15 שקלים. רמות הקיצון לתמיכה והתנגדות נמצאות ב-3.93 שקלים ו-4.17 שקלים לדולר, בהתאמה.