אאא

השריפה שפרצה אמש בבית האבות "גינת הזהב" ברח' השלושה בבני-ברק, ממשיכה לעורר סערה בעיר החרדית. בשעות הצהריים שיחרר בית המשפט השלום בתל-אביב למעצר בית למשך 8 ימים את שלושת החשודים, הבעלים ושניים מעובדי המקום הבכירים הנאשמים בחשש לרשלנות.

בנוסף לצו עיכוב יציאה מהארץ נאסר עליהם להתקרב למקום למשך 30 הימים הקרובים.

השלושה חשודים בטיפול לקוי במערכת כיבוי האש בבנין. יצויין כי בניגוד לטענות שנשמעו הבוקר מפי בכירי מערך כיבוי האש כאילו והבעלים נטשו את המקום וברחו כשנודע להם על השריפה, מכחיש פרקליטו של הבעלים עו"ד משה מורגנשטרן את הטענה ואומר כי הם שהו במקום.

גם המשטרה מאשרת את טענת העו"ד.

 האירוע הקשה התרחש יממה לפני שהמקום היה אמור להיסגר, לאחר שטפסר שמעון בן -נר שגילה בבדיקה מקרית את הליקויים במקום ואת העובדה כי למקום הוענק אישור בטיחות מזוייף, והוציא לבית האבות צו סגירה.

יצויין כי בשעות הבוקר הביעו בני המשפחות של הישישים כעס רב על הטיפול הרשלני, לטענתם, באירוע השריפה והשלבים שקדמו לו אך כאמור עו"ד של החשודים מכחיש זאת ואומר כי "מאכער הטעה את מנהלי המקום והעניק להם אישור מזויף כשהם לא ידעו זאת".

ובתוך כך, תשעה מהקשישים דיירי בית האבות אשר נפגעו באירוע עדיין שוהים בבתי החולים.

בבית החולים איכילוב מאושפזים שני קשישים במצב קשה ופצוע נוסף במצב קל. בבית החולים תל השומר מאושפזים שלושה במצב קשה, מורדמים ומונשמים ושלושה באורח בינוני ובבית החולים מעייני הישועה מאושפז פצוע באורח קל.