אאא

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' שיגר הערב (ראשון) מכתב חריף לראש העיר ירושלים ניר ברקת, בו כתב כי הוא "מתלהם".

אהרונוביץ' התייחס למכתב ששיגר הבוקר ברקת לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו כתב ברקת בין היתר כי אהרונוביץ' ומשרדו לא מספקים פתרונות למצב הביטחוני בירושלים.

כאמור, אהרונוביץ' זעם על המכתב ושיגר לברקת מכתב משלו. "צר לי על מכתבך המתלהם ובמיוחד על כך שהוא נכתב מבלי שטרחת לקיים עמי כל שיחה בנושא קודם לכן", כתב השר.

עוד הוסיף: "מיהרת להפיץ את המכתב ולהתראיין לכלי התקשורת מתוך שיקול פוליטי צר, שביטחונם של אזרחי ירושלים כלל לא חלק ממנו. אני מקווה שלהבא תנהג בצורה אחרת, עניינית ורצינית".

כאמור, הבוקר שלח ברקת מכתב לנתניהו בו כתב כי "השר (אהרונוביץ' ק.ר.) ומשרדו אינם מספקים את הפתרונות אל מול גודל האתגר ולא נוקטים צעדים משמעותיים לחיזוק הביטחון ולהשבת הסדר והשקט לירושלים, ופיקוד המשטרה ותושבי ירושלים נותרים חסרי אונים".

ברקת טוען במכתבו שיש צורך בתגבור משמעותי של כוחות יס"מ ייעודיים לטיפול בהפרות סדר, הצבת נוכחות קבע כולל הקמת תחנות משטרה במקומות המיועדים לפורענות והחמרת הענישה נגד מיידי אבנים.

ברקת קרא לראש הממשלה להתערב בעניין. "מדינת ישראל צריכה משטרה חזקה המגובה ומקבלת אמצעים נאותים מהמשרד לביטחון הפנים" כתב ברקת, "המשרד צריך להיות קשוב לשוטרים, לספק את הכלים הנאותים למשטרה ולהוביל את שאר משרדי הממשלה למדיניות של ענישה ראויה וחזקה למתפרעים".

בהודעת תגובה שיצאה מלשכת אהרונוביץ' מוקדם יותר נדחו טענותיו של ראש העיר. "השר מלווה את האירועים מתחילתם וקיים מספר רב של דיונים עם המפכ"ל ומפקד המחוז בנושא, ביצע סיורים בנקודות הבבעייתיות ואף נפגש עם התושבים. כל הדרישות שהתקבלו מהמחוז אושרו במיידי. מדיניות השר לאפס סובלנות כלפי המתפרעים ברורה לכלל הכוחות בשטח ולראיה בשבועות האחרונים בוצעו מאות מעצרים של מפירי סדר וחלה ירידה משמעותית בכמות הפרות הסדר".