אאא

המירוץ לרבנות הראשית: במפלגת 'הבית היהודי' החליטו היום (שני) לתמוך בחוק שהגיש חבר הכנסת אלעזר שטרן, לפיו, מספר חברי גוף הבוחר לרבנות הראשית - יוגדל, מה שימעיט משמעותית את כוחן של המפלגות החרדיות בבחירות לרבנים הראשיים לישראל.

שר הכלכלה נפתלי בנט התייחס במהלך ישיבת סיעת הבית היהודי שנערכה היום לנושא הבחירות לרבנות, ולחשש הציוני דתי מפני תגובה חרדית, בנט אמר: "יש לבחור ברבנים ראשיים ציוניים, הגיע הזמן להפסיק לפחד מהחרדים". 

גורמים בסיעה הסבירו, כי ההחלטה לתמוך בחוק שהגיש שטרן, נובעת בשל החשש כי בתנועת ש"ס יסתייגו ברגע האחרון מ'דיל עמאר - אריאל'. בנוסף הוחלט במסגרת הישיבה, לדחות את הדיון וההצבעה בנושא 'דיל עמאר' לשבוע הבא.  

תמיכת הבית היהודי ב'חוק שטרן', מגדילה את סיכוייו של הרב דוד סתיו להיבחר לתפקיד, וזאת מאחר והגדלת הגוף, תסייע לו בבחירות - עקב החלשת הנציגות החרדית בגוף. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יצוין, כי בתוך סיעת 'הבית היהודי' הדעות חלוקות סביב המועמד אותו על התנועה להריץ למשרת הרב הראשי לישראל, חלק מחברי הסיעה סוברים כי הרב דוד סתיו הוא המועמד הנכון לתפקיד, בעוד חלק אחר מתנגד בצורה חריפה למועמדותו של הרב סתיו, ותומך ברב יעקב אריאל. 

בתוך כך, ל'כיכר השבת' נודע כי מקורביו של הראשל"צ הרב שלמה משה עמאר נפגשו היום עם חברי כנסת בכירים ב'הבית היהודי' בכדי לנסות ולשכנעם לתמוך בדיל, ובכך להביא לבחירתו של הרב עמאר לכהונה נוספת.

כזכור, אמש הודיע הרב יעקב אריאל כי הוא מתמודד למשרת הרבנות הראשית, לדבריו: "בעת הזו, כדי למנוע מחלוקות שהן לא לכבודה של הרבנות הראשית לישראל, אני לוקח על עצמי את המועמדות על מנת לעמוד בכל המשימות והאתגרים הניצבים לפתחה של הרבנות הראשית שבהם אני עוסק שנים רבות".