אאא

אינתיפאדה בירושלים: השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ הגיע בצהריים (רביעי) לזירת הפיגוע בירושלים ואמר כי דינו של מחבל להיות מחוסל בזירה.

אהרונוביץ התייחס לחיסול המחבל איברהים עכארי ואמר: "הפעולה של קצין המג"ב, שדלק אחרי המחבל והרג אותו במהירות, היא פעולה נכונה ומקצועית וכך הייתי רוצה שיסתיימו האירועים. מחבל שפוגע באזרחים דינו להיהרג".

באשר למצב המתוח בירושלים אמר השר לביטחון פנים: "הפריסה של המשטרה מרבית, בדגש על שכונות התפר. אנחנו נמשיך לשמור על ירושלים - עיר רגישה שעוברת ימים לא קלים, וזה כנראה לא האירוע האחרון".

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו שסירב להגדיר את המצב בירושלים כ'אינתיפאדה' אמר: "אנחנו נמצאים באירוע חמור מאוד שחזר על האירוע שראינו לפני כמה ימים במתווה של פיגוע דריסה. לא ניתן לאירועים האלה להימשך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"זה תהליך ארוך וצריך להבין שביטחון אי אפשר לעשות ביום. העלינו לכאן אלף שוטרים ואם צריך נעלה עוד כדי להשיב את הביטחון. לא נתפש, המחיר יקר", הוסיף המפכ"ל.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שהגיע גם הוא לזירת הפיגוע שיבח את חיסול המחבל ואמר: "קצין משמר הגבול לקח אחריות וחיסל את המחבל. מטרת המחבלים היא לשבש את חיינו. מבחינתם ככל שאנחנו חוששים יותר ולא ממשיכים בשגרה מבחינתם זה הישג ואנחנו לא צריכים לתת את ההישג הזה למחבלים".

לדבריו "נעשה כל מה שצריך כדי לסייע למשטרה וביחד ננצח את המלחמה אנחנו יושבים עכשיו עם אנשי הרכבת הקלה ונראה מה אפשר לעשות כדי להגדיל את המיגון".