אאא

מה הביא את הגר"ע יוסף שליט"א לאשר את שחרור המחבל סאלח חאמורי שתכנן לרצוח אותו לפני מספר שנים?  יו"ר ש"ס וסגן ראש-הממשלה אלי ישי, התייחס בשיחה בלעדית ל'כיכר השבת' על ההסכמה המדהימה של הרב.

הבוקר (ראשון) נחשף כי נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, פנה בימים האחרונים לגר"ע יוסף כדי שיסכים לשחרר את המחבל הפלסטיני-צרפתי שנעצר ברגע האחרון במבצע מיוחד של השב"כ.

סרקוזי ביקש את המחווה מהרב עובדיה בתור מחווה כלפיי צרפת במסגרת השלב השני של עסקת שליט, וזאת הן בשל מאמציה להביא לשחרור גלעד שליט עליהם לא זכתה למחווה, והן מחמת כך שהן שליט והן המחבל נושאים בזהות צרפתית. שגריר צרפת בישראל ייפגש בצהריים  עם הגר"ע יוסף בעניין, וזה צפוי להשיב בחיוב לבקשת הנשיא.

"הרב הוא כלל ישראל", אומר השר ישי ל'כיכר השבת', "הרב הסכים למחווה כדי שהיחס של צרפת לישראל יילך וישתפר, לצד קידום היחס של הממשל הצרפתי לקהילות היהודיות".

לדברי השר ישי, ביום חמישי בלילה הגיע המכתב מנשיא צרפת לבית מרן הרב עובדיה יוסף. "נשיא צרפת כתב שהוא יוקיר ויעריך את המחווה של הרב", מספר ישי, "פניתי אל הרב והוא אמר לי 'בשמחה רבה'. בשביל הרב - אם הדבר הזה יעשה טוב ליהודי אחד, זה דבר טוב".

השר ישי מספר כי בשעות האחרונות התיישב הרב עובדיה יוסף לכתוב תשובה לנשיא צרפת באיגרת שתמסר לשגריר צרפת בישראל. "לרב אכפת מכלל ישראל", אומר ישי.