אאא

היום מתקיים כנס רמלה "בין ישראל לעמים" החמישי בנושא בעיית העובדים הזרים ותופעת המסתננים לישראל.

בכנס השתתף שר הפנים אלי ישי אשר התייחס למטס ואמר: "הנחתי את גורמי אכיפת החוק לנהוג ברגישות אך בנחישות מול הפרובוקטורים ממטס ההתרסה". 

השר ישי הדגיש כי בתיאום עם גורמי אכיפת החוק הורה להחזיר הפרובוקטורים לארץ מוצאם. "צביעותם של הפרובוקטורים המתריסיםכנגד מדינת ישראל תטופל ביד קשה ונחושה וזאת לצד הרגישות המתבקשת. בתיאום עם גורמיאכיפת החוק הנחתי לפעול במהירות ולהחזירם לארצם".

בנושא מדיניות ההגירה, אמר שר הפנים כי "אנחנו נאבקים מול ארגונים שמטרתם להציף את מדינת ישראל במאות אלפי אנשים לא יהודים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

פעילים ומתנדבים בעמותות סיוע לפליטים אשר השתתפו בכנס תקפו את השר ישי על דבריו  נגד הארגונים. השר ענה: "זה בפרוש מטרתם של חלק גדול מהארגונים וכי יש גם חלק שפועל במטרה להעניק להם עזרה הומנוטרית, ואני מברך על כך. האדם נברא בצלם אנוש, ואתה מסייע לו, תבורך. אני אנושי בכך שאני שומר על המפעל הציוני של מדינת ישראל. זה המאבק שלי".

עוד הציע השר לשקול ברצינות אפשרות של "מענק שחרור" למסתננים: "אני מקווה כי בסופו של דבר נצליח להוציא את כל המאגרים ממדינת ישראל גם תמורת תשלום למדינה שלישית. אני אומר שווה לנו 'מענק שחרור'. תקראו לזה מענק גירוש, מענק הוצאה". 

השר ציין כי תהליך ההגירה מהווה תעשייה ששופכת כסף רב ולכן שווה לתקצב ולממן את חזרת העובדים הזרים למולדתם או לארץ אחרת.