אאא

שערוריה גזענית חדשה מבית מדרשו של שר החוץ אביגדור ליברמן: אם עד עתה סברנו שליברמן מכוון את חיציו כלפי הציבור הערבי, ואם נדמה היה שהשד האנטי דתי חזר לבקבוק, אנו מקבלים היום בשורת גזענות ושנאה חדשה מבית היוצר של כבוד השר:

ליברמן, כינס היום את בכירי הנהלת משרדו והודיע להם במפתיע כי מי שלא שירת בצה"ל ולא עשה שירות לאומי, לא יוכל להרשם לקורס הצוערים "היוקרתי" של משרד החוץ ולא יוכל לייצג את ישראל.

הצעתו זו של ליברמן נועדה למעשה למנוע מערבים ומחרדים, שני מגזרים שליברמן אינו מחבב במיוחד, מלייצג את מדינת ישראל כמו כל אזרח ישראלי. במענה להערה של בכירי המשרד כי הדבר לא יעבור מבחינה חוקית הציע ליברמן לשנות את החוק בכנסת.

"גם ככה אין דיפלומטים חרדים ואין ביקוש לעניין הזה בציבור החרדי", אומר ל´כיכר השבת´ אחד מבכירי העסקנות החרדית, "לבוא ולחסום את זה באופן רשמי? שהחרדים, מגזר מקופח בלאו הכי, לא ישרתו את המדינה, זו שערוריה אמיתית".

דוברו של ליברמן, צחי משה, אומר ל´כיכר השבת´: "אין הצעה אופרטיבית כזו, לא מדובר במשהו רשמי. אין כאן כוונה חלילה שחרדים או ערבים לא ישרתו את המדינה, אלא להוסיף קריטריון שהמבקשים לשרת את המדינה יעשו שירות צבאי או לאומי. לדעתי, שירות אזרחי נכלל בשירות לאומי. אני לא נכנס לעצם העניין כי זו רק הצעה שהשר העלה והיא נבחנת כעת במשרד".