אאא

העובדה שראש הממשלה נמצא בסיור מדיני שמטרתו כנראה ליצור אהדה לעמדה הישראלית, הביאה את השר לעניני דת, יעקב מרגי, להתבטא אודות הלחצים שמופעלים על ישראל להפסיק את הבנייה בירושלים.

במסגרת סיור עבודה שערך השר במזרח העיר אמר מרגי את הדברים הבאים: "צריך להמשיך לבנות בירושלים, לחבר את העיר למעלה אדומים ולחזק את הריבונות שלנו בה".

עוד הוסיף מרגי ואמר "אני טוען שלא צריך לנדב שום דבר לשום גורם שהוא ללא תהליך מדיני. היום כשאין הליך מדיני ואין עם מי לדבר אין סיבה להקפאה, צריך להמשיך בתנופת הבנייה באזור כדי לחזק את ההתיישבות היהודית במדינת ישראל וארץ ישראל".

מדבריו לא ברור האם כאשר מתקיים הליך מדיני יש מקום להקפאת הבנייה וכיצד מתיישבים דברים אלו עם חיזוק ההתיישבות היהודית בארץ ובמדינת ישראל.

מרגי סייר בהר הזיתים, שם קיבל סקירה מקיפה ממנהל האתר, מר אדלר שילה, על שיקום הר הזיתים והבאתו למצב שיחזור לשמש בית הקברות הלאומי של העם היהודי תוך יצירת מרחב מזמין ובטוח למבקרים השונים.

שורש הבעיה הינה האבטחה סביב ההר. לפני כחודש נותצו 11 מצבות בחלקת התימנים ומידי חודש חוזרים על עצמם מקרים דומים.

כפי שפרסמנו כאן בעבר, מתכוון המשרד לעניני דת להפעיל תוכנית אבטחה כוללת כדי למנוע הישנות מקרים של הרס מצבות וחילול קברים.

בתכנון: מצלמות אבטחה, מוקד פעיל 24 שעות ביממה, תיאום עם משטרת ישראל וסיורים תכופים בשטח.

מרגי התייחס לתוכנית זו ואמר כי "המשרד, יחד עם מועצת בתי העלמין והרשות לפיתוח מזרח ירושלים, גייסו מאמצים רבים, על-מנת להוציא אל הפועל ולקדם את החלטות הממשלה הנוגעות לשיקום, לפיתוח ותחזוקת הר הזיתים ובהקשר לכך מושקעים משאבים כספיים רבים במקביל לעבודות המתקיימות במקום מידי יום ביומו".