אאא

שר הכלכלה נפתלי בנט לא מרוצה מכך שחברי הממשלה מעדיפים להסתובב בעולם במקום לטפל בסוגיות שעל הפרק, אך מסתבר שהוא השר שנמצא הכי בחו"ל.

לפי נתונים שפורסמו היום באתר וואלה! חדשות, נפתלי בנט הוא השר שטס הכי הרבה פעמים לחו"ל וצבר למעלה מחודש מחוץ לגבולות הארץ מאז השבעת הממשלה.

לשם השוואה, יאיר לפיד צבר 11 ימי חו"ל בלבד, בעוד בנט שהה 32 ימים בחו"ל. יעדי טיסותיו של בנט לחו"ל כוללים שבעה ימים בסין, שמונה ימים בהודו, תשעה ימים בארה"ב והיום חתם בנט שמונה ימים באינדונזיה ואוסטרליה.

השר לענייני יחסים בינלאומיים, אסטרטגיה ומודיעין, יובל שטייניץ, הגיע למקום השני עם 30 ימים בחו"ל. ובמקום השלישי השרה ציפי לבני שאחראית על המשא ומתן עם הפלסטינים ושהתה 24 ימים בחו"ל.

לשכתו של שר הכלכלה מסרה בתגובה לפרסום כי השר עוסק בעבודה שוטפת מול משרד החוץ, הסברה בתקשורת הזרה וכן קידום הכלכלה הישראלית בעולם, מה שמביא את השר לקיים מרתון פגישות ברחבי העולם לשם "יצירת צמיחה ומקומות עבודה חדשים במשק".

תגובת המשרד לא מפספסת הזדמנות לעקוץ את ציפי לבני ומאמציה להניע את השיחות בין ישראל לפלסטינים וחותמת בכך שהשר בנט "יתגייס גם בעתיד לכל משימה שיידרש. אגב, בשום נסיעה השר לא מצא את עצמו בפגישות עם אבו מאזן כדי לדבר על חלוקת ירושלים״.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

השר עצמו, אשר נחת הבוקר מסבב פגישות באינדונזיה ואוסטרליה, פרסם עם הגעתו סטטוס תגובה ציני וחריף כדרכו, לכתבה שהועלתה בוואלה.

בנט לא מסתיר את תדהמתו מהכותרת הראשית שכינתה אותו כשר ש"בנט טייל בעולם על חשבון משלם המסים יותר מכל שר אחר" ו"השר המעופף".

בנט מכחיש את הטענות נגדו כאילו הוא מבזבז את כספי משלמי המיסים כדי לטייל בעולם ו"מזכיר" לעורכי וואלה כי לא חסר לו כסף לאחר האקזיט שעשה טרם כניסתו לפוליטיקה, וממנו הרוויח 145 מיליון דולר.

בהמשך הדברים, מפרט בנט את סדר יומו "הרצחני", כהגדרתו, כדי לקדם הסכמי סחר עם מדינות שונות, ביניהן אף אינדונזיה, המדינה האיסלמית הגדולה בעולם. הסטטוס מציג קצב עבודה אינטנסיבי ובנט מנצל היטב את המומנטום ומסכם את הדברים בהצהרה לאומה כי "אמשיך לעבוד מאד קשה בשבילכם, גם אם התקשורת תבקר אותי על 'טיוליי' על חשבונכם. אני מבטיח להמשיך לעשות מה שטוב לעם ישראל, ולא להיות מושפע מכותרות עיתונים. אם צריך לטוס, אטוס. כמה שצריך. לא אתן לעיתונאים קטנים לעצור אותי מלפעול למענכם".