אאא

לקראת תשעה-באב, הוחלט במערכת האתר 'כיכר השבת' על מספר פרויקט יחודיים ובניהם, הפרויקט הגדול שליווה אתכם, הגולשים, במסגרתו חזרנו במנהרת הזמן לאירועי חורבן בית-המקדש.

צוות כתבי 'כיכר השבת' שביום-יום מביאים לכם את הסיפורים החמים ביותר מכל מוקדי ההתרחשויות של הציבור החרדי, החליפו את המקלדת בקולמוס והתיישבו לכתוב את אירועי העבר בזווית חדשנית.

על-פי כמות הכניסות לשרשרת הכתבות ועל-פי התגובות הנלהבות, נראה כי גולשי 'כיכר השבת' אהבו את הרעיון המקורי.

"אני לומד מזה ויודע את ההסטוריה שלנו עם ישראל. אני מחכה לקרא את מה שתכתבו מחר. אבל בואו נקווה שבית המקדש יבנה כבר מחר, כתב ברוך מרדכי מהצפון.

יצחק. א כתב: "איזה כישרון מדהים לתרגם את הגמרא לימינו אנו - ולתבל אותה במונחים של היום. רעיון גאוני ומקסים - אתר מעולה ברמה הכי גבוהה עלו והצליחו".

והיו גם כאלה שנשאבו לאווירה של הפרויקט. כך, למשל, הגיב דיויד ענטבי מירושלים: "תדעו לכם שאנחנו כאן קוראים אתכם וניזונים מאינפורמציה שלכם, כל הכבוד ותודה רבה. אנחנו כאן מתחבאים בתוך מנהרה צפופה והמחנק גדול מאוד. ריח של מתים מורגש באוויר וצעקות מחרישות אוזניים נשמעות ללא הרף. הקליטה האלחוטית חלשה מאוד ויש ניתוקים מהאינטרנט כל הזמן. נמשיך לדווח על התפתחויות נוספות. מגן דוד שחור מטפל רק בפצועי הרומאים, מזל שאנשי איחוד הצלה בכוננות. מישהו מגיע, אני חייב להתחבא".

לשנה הבאה, בירושלים הבנוייה.