אאא

הפילוג הליטאי: התקרית האלימה הבוקר (שלישי) בעיר מודיעין עילית ממשיכה להסעיר את הציבור החרדי, על פי טענת איש תנועת בני תורה יחזקאל אריאל, הוא הותקף בשעה שיצא מבית הכנסת "בית תפילה" על ידי רפאל יהודה כהן, אברך תושב העיר השייך לזרם המרכזי בציבור הליטאי. לדברי אריאל, כהן הכה אותו, שבר את ידו ואף תלש את זקנו, מה שהצריך אותו להזדקק לטיפול רפואי.

הערב, מתברר כי הסיפור מורכב יותר, ובעצם שני הצדדים מאשימים האחד את רעהו בתקיפה הדדית, כאשר מקורבי האברך "התוקף" לכאורה יהודה כהן, טוענים כי הוא זה שהותקף באירוע.

לדבריהם מקורבי כהן, אין מדובר בתקרית האלימה הראשונה בין השניים על רקע המחלוקת הליטאית, לפני מספר חודשים, כך הם מספרים, התרחש אירוע דומה. לטענתם, הבוקר מי שפתח במתקפה היה דווקא אריאל וכהן בסך הכל הגן על עצמו.

הלילה, נעצר כהן על ידי המשטרה לאחר שעות ארוכות של חיפושים אחריו, הוא צפוי להיחקר כשבשעות הבוקר (רביעי) יחליט בית המשפט אם להאריך את מעצרו.

(צילומים: כיכר השבת, באדיבות המצלם)

(צילומים: באדיבות המצלם)

קודם מעצרו של כהן, אמרו מקורביו בשיחה עם "כיכר השבת" כי בכוונתו להגיש תלונה במשטרה כנגד אריאל, ואף לתבוע ממנו סכום של רבע מיליון ש"ח על הפגיעה ועל עוגמת הנפש. 

בתמונות שהגיעו לידי "כיכר השבת", נראה רפאל יהודה כהן כשהוא חבול גם הוא לאחר התגרה האלימה. "לא ייתכן שחוטא ייצא נשכר ומי שתקף יצייר את עצמו ברחוב כקוזק הנגזל זאת בשעה שהמותקף האמתי שותת דם וכואב מעוצמת האלימות שהופנתה כנגדו". אומרים מקורביו.

עו"ד משה מורגנשטרן, המייצג את כהן אמר ל"כיכר השבת": "גרסתו של מרשי איתנה ומוצקה, הוא לא התחיל במתקפה, הוא ניסה להתגונן. גם כשהדבר הפך לתקרית אלימה הוא זה שנפגע באופן חמור יותר. מקווים שהמשטרה תטפל בנושא החומרה".

יחזקאל אריאל מסר בתגובה ל"כיכר השבת": "המציאות הפוכה לחלוטין, אני ירדתי במדרגות ואז כהן חבט בי, בעט בי ומשך את זקני. הייתה התגוששות, אבל הוא זה שתקף ראשון. אני גם שכרתי עו"ד, ונטפל בפרשה במלוא הרצינות".

אריאל הוסיף וטען כי הראייה הגדולה לכך שכהן הוא הבעייתי בסיפור, היא העובדה שכהן הוא זה שנמלט מהמשטרה, לטענתו. "אנחנו מקווים שימוצה עמו הדין".