אאא

התפתחות בנושא תקיפת הרב משה אזולאי: התוקף שגרם לרב להתאשפז בבית חולים הלל יפה בחדרה אמש, הגיע היום (חמישי) בשעות הבוקר, למשרדי המועצה הדתית באור עקיבא וחיפש את הר"מ אזולאי שוב לדברי עדי ראיה אף לא כינה אותו בשם "רב". משנענה כי הוא נמצא בבית חולים יצא התוקף משטח המועצה הדתית בלא שבאמת האמין לדברים.

אחד מתושבי העיר אמר למועצה הדתית כי הוא ראה את התוקף ממתין בתחנה המובילה לחדרה, שם נמצא גם בית חולים הלל יפה בו מאושפז הרב. דקות לאחר מכן התקשר התוקף לגורם במועצה הדתית ושאל אותו אם זה אכן נכון "אמרתי לו, אתה נורמלי? בטח שזה נכון הרב בבית חולים" בשלב זה אמר אותו אדם כי הוא הולך לבקר אותו "לא הבנו מה הוא התכוון" אמרו היום במועצה הדתית.

במשטרה החליטו שלא לקחת סיכון והעמידו שמירה ליד חדרו של הרב בבית חולים. עקב מצבו הבריאותי של הר"מ אזולאי, החליטו תלמידיו שלא לשתפו בהתפתחויות: "לא אמרנו לרב על השמירה, כי גם ככה המצב הבריאותי שלו לא הכי טוב" אמר ציון אהרון ממקורבי הרב. "השוטר עמד ליד החדר והרב לא הבחין בו".

התוקף שעלה כבר לאוטובוס בדרך לחדרה, נדהם לגלות מאחריו שני בלשים מימ"ר חיפה שעצרוהו והורידו אותו מהאוטובוס. "כנראה גם במשטרה חששו שהוא הולך לפגוע בו בבית חולים" אמר אחד מתלמידיו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסביבתו של הרב הביעו תרעומת על התנהלות המשטרה "אתמול כבר הגשנו תלונה, אז למה לא חשבו לעצור אותו?" אמרו שם "למה מחכים, שיקרה מה שקרה לרבי אלעזר אבוחצירה?"

אמש (רביעי) אמר הרב יעקב יוסף, גיסו של הר"מ אזולאי "לטפל בתוקף ביד קשה".

מהמשטרה נמס רכי היא דוחה את הטענות על הסף. לדבריה, האמירה המיוחסת לו נאמרה בחדר החקירות כך שלאהיה סיכון ממשי לרב.

מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: במקביל לתלונת הרב במשטרה, גם אנו הגשנו תלונה על פגיעה בעובד ציבור.