אאא

רפאל יהודה כהן, האברך שנעצר בחשד לתקיפת פעיל מפלגת "בני תורה", הובא היום (רביעי) לדיון בהארכת מעצר בפני שופט בית משפט השלום בירושלים.

כהן חשוד שפגע ותקף באלימות את יחזקאל אריאל ממפלגת "בני תורה" כששב אתמול מתפילת שחרית מבית הכנסת בו התפלל בעיר מודיעין עילית.

במהלך הדיון טען פרקליטו של כהן, עו"ד משה מורגנשטרן כי מרשו הינו בכלל הנתקף וכי מי שפתח בתגרה האלימה הוא אריאל כשגם לאחר ההתגוששות ההדדית שנוצרה בין השניים כהן הוא זה שנפגע יותר מחברו.

בסיום הדיון החליט השופט לשחרר את כהן למעצר בית אולם הפרקליטות הודיעה כי היא מערערת על ההחלטה ודורשת עיכוב ביצוע.

בעקבות כך יישאר כהן במעצר גם ביממה הקרובה ומחר יובא בפני שופט בית משפט המחוזי שיכריע האם העצור ישוחרר למעצר בית או שיענה לדרישת התביעה להאריך את מעצרו. 

הבוקר פרסם הגאון רבי מאיר קסלר, רבה של העיר, מכתב חריף בו הוא מגנה בכל תוקף את האירוע האלים שהתרחש אתמול וקורא להרגיע את הרוחות.

"לא אוכל לעצור מלהביע את אשר על ליבי ובלב כל אדם אשר רגש אנושי בליבו ובפרט אנו האמונים על קיום מצוות תורתינו הק' אשר הזהירה שלא להרים יד על חבירו וקראהו רשע ועל אחת כמה וכמה הכאה שיש בה חבלה חמורה", כותב רב העיר.

הרב קסלר ממשיך וכותב: "אוי לנו שגברה השנאה בתוכנו עד כדי כך ומבלי ספק שמחובתנו לפעול בכל התוקף שלא להגדיל את המריבה".

"וכבר כתב הרמ"א שיש חרם קדמונים באדם  המכה את חבירו. בואו נקבל על עצמינו שבכל מצב לא להרים יד ושלא לבייש ולהכלים האחד את השני ברבים וכל הרואה את חבירו עושה כן מחובתו למנועו מכך", מסיים הגר"מ קסלר את מכתבו החריף.