אאא

שלמה המלך ע"ה אמר "אח לצרה יוולד", זה נראה במבט שטחי שכאשר יש לך צרה האח הוא זה שיעזור, כי אם לא האח אז מי?!

זר כי יקלע למקומנו וישמע שיש הפגנות ועצרות תפילה בכותל, ישאל על מה נזעקו המוחים - 1,000 איש שצעדו ממעלה אדומים לשטח E1, או המתפללים בעצרת בכותל לפני כשבועיים  - יוסבר לו מיד שפשוט אי אפשר להמשיך בשגרה, ארץ ישראל בסכנה, יש תהליך מדיני שעשוי להידרדר להסכם שלום שבו חס ושלום יהיה פינוי ישובים.

ישאל השואל הלא אין עוד הסכם, ישיבו המשיבים, אנו חרדים אפילו על חשש של אולי, ספק ספיקא של הסכם.  אותו זר ימשיך וישאל, הלא אין פרטנר? ישיבו לו, בכל זאת על ארץ ישראל לא לוקחים צ'אנס.

ואנחנו שואלים מה עם רדיפת עולם התורה? מה עם גזילת פת לחמם של עשרות אלפי משפחות? מה עם ההתעללות בבני תורה שעליהם ועל תורתם העולם עומד?

אותם אלו שצעדו ממעלה אדומים, יסבירו לך שצריך להבין, זה צורך כדי להשקיט את שונאי הדת ורודפיה. אז ישאל השואל למה לא מפגינים אלו שהפגינו בחשש שמא אולי יהיה שלום? יסבירו לו שלא נעים אנחנו אנשים של עבודה ועשיה ואין לנו זמן כל יום להפגין . 

וזה מזכיר לי את מורינו המגיד ר' שלום שבדרון זצ"ל שסיפר, שפעם בעת לימודו בביתו  הוא שומע שאשתו צועקת בבהלה, ר' שלום ר' שלום רוץ מהר. והוא עוזב את תלמודו ורץ לחצר ורואה שבנו ובן השכנים שיחקו, בן השכן נפל וזרם דם רציני קולח מברכיו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אמר ר' שולם, הרמתי את חיים ורצתי לרופא השכונתי כשל חולצתי מלוכלכת בדמו. ממולי הגיעה השכנה והיא אמרת לי, ר' שולם  זה רק פצע שטחי, ככה זה ילדים לא נורא, לא נורא...

וכשהיא מתקרבת היא רואה שזה חיים שלה אז היא צועקת: "אוי אוי תרוץ, זה נורא זה מסוכן, הוא כמעט מעולף..."

"רצתי" אמר ר' שולם בקולו המתנגן, "אבל אז הבנת שכשזה 'החיים' שלך זה מסוכן, וכשזה 'החיים' של השכן זה שטחי זה לא נורא..." 

רבותי הדתיים לאומיים, אתם אומרים שהתורה זה גם החיים שלכם, אבל לפי הרוגע ולפי הטון, לפי הפעולת שלכם  זה ממש לא החיים שלכם!

אצלנו התורה היא ממש החיים שלנו. 

נ.ב. עם כאלו "אחים" לא צריך לפידים.