אאא

כלי התקשורת בעולם מפרסמים בשעות האחרונות (רביעי) תמונות קשות במיוחד מרצועת עזה. על פי הדיווחים, ארבעה ילדים, בני פחות מ-7, נהרגו בהפצצה של חיל הים בחוף הים של עזה. על פי הדיווחים, הילדים הינם בני אותה משפחה - משפחת באכר.

האירוע התרחש בסמוך לקבוצת עיתונאים זרים שהיו על החוף באותה העת. הכתב של הגרדיאן בישראל תיאר את שהתרחש: "עמדנו סמוך למלון פלסטין. שמענו רעש שנשמע כמו פגז ארטילרי. ראינו ענן אש עולה מכיוון החוף ולאחר מכן ראינו אנשים שרצים לשם ומבקשים עזרה, ואז פגע במקום פגז נוסף".

לדבריו, "טיפלנו בילדים, אחד היה עם פגיעת ראש ואחר בחזה, עד שהגיעו כוחות ההצלה הפלסטינים". לאחר מכן, בית החולים בעזה הודיע שכל הילדים מתו כתוצאה מהפציעות הקשות.

כאמור, כלי התקשורת בעולם מפרסמים את תמונות הזוועה שיכולות להשפיע באופן ישיר על המשך הלחימה של צה"ל כנגד ארגוני הטרור ברצועה, זאת על ידי לחץ בינלאומי כבד על ישראל להפסיק את המבצע. 

מיד לאחר מכן הודיע דובר החמאס בעזה כי "ממשלת נתניהו פושעת". הדובר הבטיח נקמה: "ננקום את דם הילדים".

מדובר צה"ל נמסר כי האירוע נמצא בבדיקה. מאז תחילת מבצע "צוק איתן", דיווחו הפלסטינים כי יותר מ-200 בני אדם נהרגו, מתוכם 43 ילדים, ויותר מ-1,500 נפצעו.

"חמאס מבצע פשעי מלחמה"

מוקדם יותר היום האשים ראש הממשלה בנימין נתניהו את ארגון הטרור חמאס בפשעי מלחמה. במהלך מסיבת עיתונאים שקיים נתניהו עם עם שרת החוץ של איטליה פדריקה מוגריני אמר נתניהו כי "חמאס מבצע פשע מלחמה כפול - הם מכוונים טילים ישירות לערינו - זה פשע מלחמה, והם משתמשים באזרחים שלהם כמגן אנושי".

נתניהו התווה את התנאי המרכזי עליו ישראל לא תוותר במסגרת הסדר להפסקת אש: "הדבר הכי חשוב הוא לוודא שעזה תפורז מנשק ומטילים. זה חלק חשוב מפתרון ארוך טווח, אבל הדבר המיידי הוא הזכות שלנו להגן על עצמנו".

ראש הממשלה הוסיף והתייחס לניסיון אתמול להגיע להפסקת אש ואמר: "ניסינו למצוא פתרון לבעיה הזו, קיבלנו את ההצעה המצרית להפסקת האש, שאומצה על - ידי מזכ"ל האו"ם".

לדבריו, "ישראל קיבלה את ההצעה, חמאס דחה אותה. ישראל נצרה את האש למשך שש שעות, חמאס המשיך לירות טילים על ערינו. בכך סגר חמאס את הדלת לפתרון דיפלומטי והוא נושא באחריות להמשך האלימות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נתניהו המשיך ותקף את החמאס ואמר: "חמאס סגר את הדלת לפתרון דיפלומטי והראה את חוסר האחריות שלו ואת אחריותו למוות של קורבנות ישראלים ופלסטינים".

ראש הממשלה קרא לקהילה הבין לאומית לגנות את חמאס ולתמוך בישראל: "על כל הקהילה הבינלאומית לגנות את פשעי חמאס ולהגן על זכות ישראל להגן על עצמה, אני מעריך את תמיכת מנהיגים רבים בעולם".

בתוך כך, הירי מכיוון רצועת עזה לעבר ישראל נמשך. בשעות האחרונות נורו מטחים לעבר יישובי עוטף עזה ואשקלון. לא דווח על נפגעים או על נזק. מוקדם יותר נורו מטחים כבדים לעבר אשדוד, באר שבע, ירוחם, דימונה וערד. בחסדי שמים, בכל האירועים לא היו נפגעים בנפש.

'כיפת ברזל' יירטה שבע רקטות באזור אופקים, שלוש אחרות התפוצצו בשטחים פתוחים. בקיבוץ במועצת שדות נגב התפוצצה רקטה בשטח בנוי ונגרם נזק.