אאא

שני תינוקות תאומים, בני ארבעה חודשים וחצי בלבד, אושפזו ביום שלישי השבוע במצב קשה מאוד בבית החולים 'ספרא' לילדים שמרכז הרפואי 'שיבא' בתל-השומר, ובמשטרה בודקים האם מדובר בהתעללות של ההורים או שמא לקו במחלה קשה.

בבית החולים ממשיכים הרופאים להילחם על חייו של הפעוט, שמצבו מוגדר קשה וקריטי. הוא סובל מדימומים ושברים פנימיים.בשעות הצהריים, גוברת ההערכה בבית החולים כי מדובר בהתעללות ולא במחלה. האם נלקחה לתשאול בשטח בית החולים.

זוג ההורים, הביאו שלשום את שני ילדיהם התאומים, כשהם עם פגיעות קשות בכל חלקי גופם. בבית החולים העבירו מיד את הפעוטות למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים 'ספרא לילדים' בתל השומר.

מצבו של הבן הפעוט, מוגדר קריטי, ומצבה של אחות התאומה, מוגדר קשה אך יציב. שניהם סובלים מחבלות קשות, ולרופאים עדיין לא ברור ממה הן נגרמו.

בבית החולים חשדו כי מדובר בהתעללות בפעוטות, וזאת בשל אופי וחומרת החבלות, ודיווחו על-כך למשטרה. ההורים העבירו את גרסתם לבית החולים, אך עדיין לא נחקרו.

במשטרה ממתינים לקבלת כל תוצאות הבדיקות, אז יקבע האם מדובר במחלה שהביאה את שני הפעוטות למצב רפואי כל-כך קשה או שמא אכן יתאמת החשד כי מדובר בהתעללות.

בנתיים, ההורים שוהים כל העת ליד מיטת הפעוטות, ובמקום גם איש משטרה שממתין לקבל הבדיקות. ייתכן וההורים יחקרו בהמשך היום.

מבית החולים 'שיבא' בתל השומר נמסר: "בבית חולים ספרא לילדים מאושפזים החל מאתמול תאומים בני ארבעה חודשים. מצבו של התינוק קריטי ומצבה של התינוקת יציב. שניהם מטופלים ביחידה לטיפול נמרץ".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עו"ד ציון אמיר, פרקליטם של הורי התאומים המאושפזים, אמר ל-ynet כי "ההורים משתפים פעולה עם החוקרים ומוסרים את כל מה שידוע להם. הם משיבים לכל השאלות המוצגות להם על ידי החוקרים, ומקווים שבית החולים ישלים את הבדיקות הרפואיות ויספר ויסביר גם להם מה מצב ילדיהם. ההורים מלווים בדאגה ובחרדה את מצב בריאותם של ילדיהם, במיוחד של הבן. כמובן שהם מכחישים מכל וכל כל חשד שעולה על פגיעה מצדם בילדיהם שלהם".

פרופ' גידי פרת, מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים לילדים "ספרא" בתל השומר, כינס בשעות הצהריים תדרוך עיתונאים קצר בו מסר: "אנחנו עוברים זמן מאוד קשה עם ההורים, אנחנו עושים כל מאמץ כדי לעזור להם ולמשפחה".

פרופ' פרת עדכן על מצב התאומים ואמר כי "הילדים סובלים משברים בצלעות ופגיעה באיברים אחרים שנובעים חלקם מההחייאה ומהמחלה הראשונית ממנה הם סבלו. המחלה יכולה להיות גם זיהומית, גם תורשתית וגם יכול להיות שמדובר בחבלה".

"אנחנו מנסים לחפש כל סיבה למה שקרה, הופכים אבן על אבן ומטפלים בכל דבר אפשרי. ההורים הגיעו לאחר שראו לטענתם את הילד מפסיק לנשום. מצבו קריטי, ומצבה של אחותו התאומה הולך ומשתפר. השניים סובלים מפגיעות דומות", הוסיף פרופ' פרת.