מרן הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה  (צילום: פלאש 90)
אאא

לקיים בנו חכמי ישראל: הידרדרות חמורה במצבו של מרן פוסק הדור הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה המאושפז מזה כשבועיים ימים ביחידה לטיפול נמרץ בקומה השמינית בבית החולים 'הדסה עין כרם'.

ל"כיכר השבת" נודע כי בבדיקות של סוף השבוע התגלה בגופו של הרב זיהום חמור הכולל פטריות בדם, המסכן את חייו של הגרח"ע יוסף.

הזיהום הקשה מגיע בנוסף לכאבים עזים מהם סובל הרב, בנוסף לכך שהרב עדיין מתקשה לדבר, לאחר שהוסרה ההנשמה מגופו בסוף השבוע לאחר ששב להכרה מלאה.

אחד מבני המשפחה אמר בשיחה עם "כיכר השבת" כי "הרב סובל מכאבים עזים, דבר שמדאיג אותנו מאוד, אבל בנוסף לכך התגלה זיהום בדמו של הרב ובנוסף לכך דם פטריות, דבר שמסכן בכל רגע את חייו של מרן רבי עובדיה יוסף".

קרוב המשפחה מתחנן ומבקש: "הציבור צריך לדעת, למרות השיפור שמדווחים עליו, הרב נמצא כעת בסכנת חיים, אני מתחנן בשם המשפחה כולה מכל יהודי מאמין ולכל מי שרואה את עצמו כתלמידו של הרב, תתפללו! רק התפילות עוזרות, ברגע שהציבור מרפא מהתפילות מצבו של הרב מדרדר, אנחנו רואים את זה במציאות מידי יום ומידי שעה, תמשיכו להתפלל".

ההידרדרות כעת מגיעה לאחר רצף של שיפור במצבו של הרב שהחל בשבוע שעבר עם שובו של הרב להכרה מלאה, נמשך בהסרת הסיוע הנשימתי ובסיפור בדרגת הזיהום, שכעת התגלה כי הוחמר. יצוין כי בבית החולים הדגישו כל העת כי מצבו של הרב מוסיף להיות קשה מאוד אך יציב.

יו"ר ש"ס אריה דרעי תיאר ב'קול ברמה' את מצבו של הגרח"ע יוסף, ואמר כי "היינו עדים בימים האחרונים למגמות של שיפור. ברוך השם ביום חמישי הסירו את צינור החמצן ומרן נשם לבד, ונושם לבד גם ברגע זה. הייתה מגמה של שיפור בכל המדדים האחרים, מבחינת הזיהום ומבחינת דברים אחרים, לחץ דם, הייתה סיבה לאופטימיות שאנחנו עולים בחזרה ואפשר לראות בשורות טובות".

 "מגמת השיפור נפסקה, יש החמרה"

"אבל, לצערי אני חייב לומר שמגמת השיפור נפסקה. יותר מזה, יש החמרה", אומר דרעי ומוסיף כי "בשבת האחרונה מרן סבל מכאבים גדולים מאד, הכאבים חזרו חזרה. מי שעמד ליד מיטתו ראה ממש את הסבל הנורא של גדול ישראל, באיזה סבל הוא נמצא, ירדו לנו דמעות כיוון שלא יכולנו לעזור בשום דבר. הבעיה היותר קשה שהיום התברר שיש זיהום או פטריות בדם. אומנם נותנים טיפול תרופתי אבל במצב של מרן עם כל המצב הרפואי שלו, עם כל החולשה שלו, צריכים להתפלל".

"צריכים להתפלל חזק מאד ולעורר שוב שערי שמיים. וראינו כמה התפילות של עם ישראל עוזרות וכמה הקבלות עוזרות, אולי הייתה איזושהי ירידה במתח, אנשים שחשבו שברוך השם הגענו למנוחה ולנחלה, צריכים לדעת שעדיין אנחנו רחוקים מזה ולזעוק לקדוש ברוך הוא שימשיך את מה שהיה ושמרן יוכל עם גופו להתגבר על הזיהום הזה ולהמשיך עם הנשימה ועם כל הסימנים החיוביים שהיו", מתחנן דרעי.

"אני לא יודע להגיד לכם מונחים קליניים מדוייקים אבל אני יכול להגיד לכם שמי שעומד שם כל היום ומי שעומד סביב מיטתו של מרן, אין ספק שהיום אנחנו במצב פחות טוב ממה שהיינו לפני יומיים שלושה", הוא מוסיף, "אין ספק שהמצב חלש מאד, נוסף על הכאבים שהיו בשבת. היום פחות כיוון שנתנו לו חומרי הרגעה. אבל אין ספק שהכאבים קשים מאד וזה החליש את הרב מאד. בנוסף לזיהום, צריך הרבה מאד תפילות של עם ישראל, בכל הכוח, להזעיק שמיים, לבכות בפני בורא עולם..."

הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף, מסר אמש את השיעור השבועי בלווין, והתייחס למצבו של אביו. "לאחרונה חושבים שהמצב טוב", סיפר הראשון לציון, "אך הוא עדיין קשה מאוד, הוא לא יכול לדבר. הייתי אצלו ביום חמישי ב-11 בלילה, היה ישן. פתאום התעורר, הסתכל עלי וחייך".

"אמרו לי הרבה זמן לא חייך. רצה לדבר, אבל לא יכל", המשיך הרב יצחק יוסף, "רבותי, יש לו זיהום בעצם, זה לא פשוט. הניחו לו תפילין, אבל עדיין המצב קשה מאד, הוא לא יכול להזיז את הראש".

"ראינו כאן ניסים גדולים, הרופאים אמרו לנו לפני שבועיים שהמצב נורא, היינו שם, הרב בקשי והרב אלבז לא הפסיקו לבכות. אבל ברוך השם יש ניסים. לא להרפות בתפילה עד שלא יחזור לשיעור כאן, להמשיך לזעוק", הוסיף הגר"י יוסף.

הרב יצחק יוסף הוסיף וסיפר כי "ביום חמישי האחרון ביקר הראשון לציון הרב אליהו בקשי דורון בחדרו של הרב, הרב ביקש ממנו: 'התפלל עלי'. וחזר על כך כמה פעמים". 

הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר ברחמי שמיים מרובים עבור מרן הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.