אאא

ברחבי העולם היהודי נערכת בימים האחרונים פעילות רבה למען לשחרורם של שלושת תלמידי הישיבה - אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל. באחת מהפגנות התפילה והתמיכה שנערכו בפריז השבוע, תקפו מספר אלמונים את הנוכחים וזרקו לעברם לפידים בוערים.

המפגינים הזעיקו את כוחות המשטרה שהיו בסמוך, אלו החל במרדף אחר החשודים ולאחר דקות מעטות הצליחו ללכוד שלושה בני אדם החשודים במעשה. החשודים נחקרו במשך שעות בניסיון להבין מה הניע אותם לתקוף את משתתפי העצרת למען החטופים הישראלים.

יואב, ישראלי שבחודשים האחרונים מתגורר בצרפת, אומר בשיחה אמר ל"כיכר השבת" כי האנטישמיות ברחבי אירופה הולכת וגוברת: "ברור שבתקופה האחרונה יותר מפחיד ללכת ברחובות. אתה רואה את הגויים שלא מחבבים אותך בלשון המעטה. לפעמים אתה פשוט ניצל ממקרי תקיפה ואתה כבר לוקח את זה כאילו מדובר בשגרה".

"איך ייתכן שבהפגנה לשחרור שלושת החטופים שלנו ישנם כאלו שמעזים לתקוף יהודים? אני חושב שהקווים נחצו. מדובר כאן בסיפור שכל מי שיש לו טיפת רגש ושומע על ילדים חפים מפשע שנחטפו בידי ארגון טרור, לא היה תוקף יהודים סתם ללא סיבה. התוקפים הם אטומים וצריך לשלוח אותם לכלא לכל חייהם ואולי אז תיפסק האנטישמיות".

אמהות החטופים בז'נבה, היום (צילום: UN WEB TV, ynet)

מוקדם יותר היום, הגב' רחלי פרנקל, אמו של הנער החטוף נפתלי פרנקל, הגיעה למועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה ונאמה בפני החברים כאשר היא מבקשת את עזרת הקהילה הבין לאומית בסיוע להחזיר את בנה ושני החטופים הנוספים בחזרה הביתה. 

"שמי רחל פרנקל ואני גרה בישראל", פתחה רחל פרנקל את דבריה ואמרה: "הגעתי לכאן היום כאם. לפני 12 ימים בני נפתלי ושני נערים נוספים, אייל יפרח וגיל-עד שער, שאמותיהם יושבות מאחורי, נחטפו בדרכם הביתה מבית הספר. מאז לא שמענו דבר, לא חדשות ולא אות חיים".

"ברשותך אני רוצה לספר על הבנים", פנתה האם, "הבן שלי נפתלי הוא בן 16 ואוהב לנגן על גיטרה ולשחק כדורסל. הוא תלמיד טוב וילד טוב - שילוב של רצינות וכיף. אייל אוהב ספורט ולבשל. גיל-עד הוא קונדיטור חובב ואוהב סרטים". פרנקל סיפרה שבנה שלח לה מסרון סמס לפני החטיפה ומאז לא שמעה דבר: "הבן שלי שלח לי מסרון וכתב לי שהוא בדרכו הביתה ואז הוא נעלם. הסיוט הכי גדול של אמא, של המתנה אינסופית לילד שלה, התממש".