אאא

ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס סייר בסוף השבוע במירון ועקב אחר העבודות המתבצעות בשטח לקראת ל"ג בעומר יום ההילולא של רשב"י. לאחר מיפוי השטח ומעקב אחרי ביצוע התיקונים הנדרשים נוכח ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס, כי העבודות בדרך העולה מירונה עד לכניסה ליישוב בוצעו כפי שסוכם, ואולם בתוך היישוב ובאתר הקדוש וסביבו נותרו עדיין מהמורות ובורות מסוכנים לציבור הדורשים טיפול ותיקון מיידי.

כזכור, זו תקופה ארוכה שח"כ הרב מוזס עוסק בענין הכשרת אתרא קדישא מירון והדרך העולה לו כדי שיוכל לקלוט את ההמונים הצפויים להגיע למקום בכל השנה בכלל ובל"ג בעומר בפרט. לאורך השנים, כידוע הופרחו אין ספור הבטחות להסדרת הענין, ואולם עד לתקופה האחרונה לא בוצע דבר. באחרונה העביר ח"כ הרב מוזס פניות אל מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים מר אלכס ויז´ניצר ואף נפגש עם שרת התיירות לשעבר הגב´ אברהם. כולם הודיע והבטיחו כי עד ל"ג בעומר יבוא הכל על מקומו בשלום.

כאמור, בסיורו היום מצא ח"כ ליקויים רבים בעלייה הקרובה אל הציון הקדוש. הוא יזם פגישה דחופה עם מר עמית סופר, יו"ר המועצה האזורית מרום גליל והגיע לסיכום מיידי איתו ועם מר ויז´ניצר כי גם דרך זו מהכביש הראשי ועד לציון הרשב"י תקבל את הטיפול המהיר והאינטנסיבי והדרך תהיה נגישה ונוחה.

ח"כ הרב מוזס אמר כי "ראוי לו למקום הזוכה לקבל כל כך הרבה מבקרים והוא האתר השני במספר התיירים בארץ, כי יטופל באופן מקצועי, מהיר ויעיל לטובת המתפללים ולרווחתם".