אאא

'כיכר השבת' חשף הבוקר את סיפורה של משפחה חרדית מקרית מלאכי, שאיומה על-ידי סייר בכביש 6, שעות אחדות לפני כניסת השבת.

היום בקשנו את תגובתו של יאיר לפיד, העיתונאי לשעבר והפוליטקאי בהווה, לסיפור הקשה, וזאת היתה התגובה: "אני מתנגד לכל סוג של אלימות ו/או התנהגות שאינה הולמת וזה כלל לא משנה מצד מי", הגיב לפיד.

בחברת "דרך ארץ" הגיבו גם הם ואמרו: "ביום שישי בצהריים פנה לקוח למרכז הבקרה של כביש 6 וביקש סיוע בחילוץ רכבו. הסייר, שהגיע למקום תוך כחצי שעה, איתר רכב פרטי כשבתוכו תשעה נוסעים ובהם שבעה ילדים קטנים, כאשר החוק מאפשר הסעת 5 נוסעים בלבד.

"הסייר, שהמתין לקבלת אישור לגרור את הרכב (מאחר וגרירה בכביש 6 כרוכה באישור) לא רצה לסכן את הנוסעים ברכב ובכביש, וגם הזעיק למקום את משטרת התנועה בשל מספר רב של נוסעים ששהו ברכב.

"במקביל להמתנה לאישור הגרירה ולמשטרה, איבדו הנוסעים ברכב את הסבלנות בטענה כי כניסת השבת מתקרבת, והחלו לגדף את הסייר. לאחר מכן נהג הרכב, אב המשפחה, ניסה לעצור טרמפים תוך שהוא עומד על הכביש, במרכז המסלול הימני, ומסכן את משפחתו ואת יתר הנוסעים. רכב שחלף בזמן זה כמעט ודרס אותו, אולם הסייר גילה תושייה ומשך את הנהג אל מעבר לשוליים, ובכך מנע תאונה רבת משתתפים ופגיעה בנפש.

"במהלך הדקות הבאות עצרו במקום מספר כלי רכב שלקחו משם חלק מהילדים, אולם ההורים העדיפו להישאר במקום ולהמשיך בחילופי הדברים עם הסייר. מספר דקות מאוחר יותר עצר במקום אוטובוס שלקח מהמקום גם את ההורים והילדים. נבקש להדגיש כי הסייר פעל במקצועיות, כמצופה ממנו ומעבר לכך, בכל הנוגע לשמירה על בטיחותם של הנוסעים בכביש, כולל המשפחה בה מדובר, וכי כל טענה על אלימות פיזית ומילולית משוללת כל יסוד".