אאא

התרגשות ותכונה מיוחדת נרשמו אמש בקרב בני הקהילה היהודית בצרפת עת חגגו מאות מבני הקהילה בשמחה המהולה בעצב את הכנסתם של שני ספרי תורה אשר נכתבו לעילוי נשמת של הנרצחים בטבח שאירע לפני למעלה משנה בהיפר כשר. כזכור, בטבח הנורא אשר התרחש במרכול "היפר כשר" אשר בפריז, קיפחו את חייהם ארבעה קדושים: פרנסואה מישל סעדה הי"ד, פיליפ ברהם הי"ד, יואב חטאב הי"ד ויוהן כהן הי"ד. אמש, נסגר מעגל כאשר משפחות הקדושים נפגשו בטקס מרגש של סיום כתיבת אותיות ספר התורה.

באירוע אשר התקיים ב"בית חיה מושקא" ברובע ה-19 בפריז, לא הרחק ממקום הפיגוע, נטלו חלק רבנים, אישי ציבור ונכבדי הקהילה היהודית אשר התכנסו במקום לקראת המאורע המרגש.

ספרי התורה אשר נכתבו כאמור לעילוי נשמתם של הקדושים הי"ד, נכתבו באמצעות תרומתם הנכבדה של יהודי ארץ ישראל במבצע גיוס מיוחד אשר נערך על ידי ארגון "הועד העולמי".

"אנו נרגשים ומברכים ברכת שהחיינו בשם ומלכות על כך שהגענו ליום מרגש זה בו מונצחים הנרצחים הי"ד באופן שאין מכובד ממנו. ספר התורה הינו ההנצחה המיוחדת ביותר בה ניתן להנציח יהודים קדושים אלו. ב"ה, בזכות תורמינו היקרים זכינו להגיע ליום נשגב זה", אמרו ראשי "הוועד העולמי" למשתתפי האירוע.

"אנחנו שמחים ונרגשים מהזכות שנפלה בחלקנו, להיות גשר בין אזרחי ישראל, שנרתמו ותרמו את ספרי התורה הללו, לבין הקהילה היהודית בצרפת. אנשים אחים אנחנו. הטרור האיסלמי מבקש לפגוע בכולנו מבלי להבחין. אנו מתפללים ומייחלים שספרי התורה ישמרו ויגנו על אחינו בצרפת ועל עם ישראל כולו".