אאא

"מפקד מחוז ירושלים של המשטרה מפחד" - כך אומרים חברי-כנסת דתיים, אחרי שמפקד המחוז הורה לאסור את כניסת מצעד הדגלים ביום-ירושלים אל העיר העתיקה דרך שער האריות. לדברי המשטרה התקבלו התרעות על כוונות לפגוע בצועדים בציר זה ולפיכך יוכל המצעד להתקיים בשערים האחרים אך לא בשער זה.

במצעד הדגלים המתקיים ביום ירושלים מדי שנה משתתפים כחמישים אלף צעירים דתיים לאומיים מכל רחבי הארץ הצועדים ודגלים בידיהם מחוץ לשערי העיר העתיקה אל רובעיה השונים, ובסופו של המסלול מגיעים לרחבת הכותל המערבי.

מארגני המצעד הופתעו לשמוע מהמשטרה שלא יורשו להיכנס אל העיר העתיקה משער האריות. קבוצה של חברי כנסת דתיים ובראשם ח"כ אריאל לא מקבלת את טיעוני המשטרה ולא מבינה כיצד משטרת ירושלים שבשבוע שעבר הצליחה לאבטח את ביקורו של האפיפיור במשך ימים רבים לא מסוגלת לאבטח למספר שעות את הצועדים היהודיים.

חברי הכנסת והמארגנים מוחים בתוקף על האיסור ועל חוסר הנכונות של מפקד המחוז במשטרת ירושלים לאשר את הכניסה דרך כל השערים דבר המסמל את איחודה של העיר, ומתקשים להבין את חוסר ההבנה והעדר ההתגמשות של מפקד המחוז.

מן המשטרה נמסר ל"כיכר השבת" כי ההחלטה לאסור המצעד בדרך שער האריות התקבלה בעקבות ההתרעות ובשל הרצון להותיר ציר אחד פתוח למילוט ופינוי מהיר אם חלילה יהיה צורך בכך.