אאא

ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו, כובד ביום רביעי האחרון לכתוב אות בספר תורה מיוחד שנכתב בימים אלו לזכות ולהגנת כלל חיילי וחיילות צה"ל, במסגרת יוזמה של אגודת חסידי חב"ד.

מעמד כתיבת האות הוא למעשה האירוע הפומבי הראשון אותו קיים ראש הממשלה, מאז ההכרזה על הפסקת הלחימה הקרקעית בעזה.

בהדרכת יו"ר אגודת חסידי חב"ד, הרב יוסף-יצחק אהרונוב, כתב נתניהו את האות ולאחר מכן אמר לנוכחים כי מכאן מועדות פניו למסיבת עיתונאים של הכתבים הזרים. "ושם, אני הולך לקיים שוב את דברי הרבי אלי לפני עשרות שנים: אני הולך להאיר באור קטן את החושך והשקר הגדול הסובב אותנו" אמר נתניהו.

הרב אהרונוב אמר במעמד כי "על פי המסורת היהודית, לאותיות ספר התורה סגולה מיוחדת להגנה ושמירה. על פי קריאתו של הרבי מליובאוויטש מלפני עשרות שנים, אנו מרגישים חובה וזכות כאחת להפנות גם את האפיק הרוחני הזה לביטחונם של חיילי צה"ל. אין תשובה טובה יותר לטענות הסרק של האו"ם והרשתות הזרות מאשר ראש הממשלה של מדינת ישראל כשהוא כותב באופן הכי מסורתי שקיים, בספר המצפון, המוסר והערכים הקדום ביותר של העולם".

ראש הממשלה ציין כי גם במהלך המערכה, הוא לא זונח את מנהגו לקרוא את פרשת השבוע בתום סעודת השבת: "בזמן היחיד שהיה לי להיות כמה דקות עם משפחתי, המשכתי את מנהגנו לקרוא את פרשת השבוע בתום הסעודה, דבר זה נותן לנו הרבה כוח". נתניהו הוסיף כי "כולנו מוקירים את חיילי צה"ל הגיבורים שלנו שנלחמים במערכה הצודקת הזו שמטרתה היא להגן על אזרחי ישראל".

חבר המשלחת, שליח חב"ד בעיר הרצליה הרב ישראל הלפרין, סיפר על הימים בהם היה תחת פיקודו של סא"ל יוני נתניהו הי"ד בסיירת מטכ"ל. הרב הלפרין סיפר כי במהלך השירות רצה מאוד להעניק ליוני תפילין, אך הדבר נבצר ממנו עד לנפילתו הטראגית במבצע אנטבה. "כעת, אני רוצה לסגור סוף סוף מעגל ולהעניק לראש הממשלה את התפילין שרציתי להעניק לאחיו, ליוני".

נתניהו התרגש מאוד וקיבל את התפילין הנושאות את צוואתו של אחיו המנוח, והודה לחברי המשלחת על הזכות הגדולה שהביאו לו ולאנשי לשכתו לאחר ימים ארוכים וקשים של לחימה על שלום עמנו.

במעמד נטלו חלק מזכיר בית דין רבני חב"ד, הרה"ג יצחק יהודה ירוסלבסקי, יו"ר ועד כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ ומזכ"ל אגודת חסידי חב"ד אריאל למברג.

(צילום: חיים צח, לע"מ)
(צילום: חיים צח, לע"מ)