אאא

ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד לאומי ופעילי חזית יהודית, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, גיבשו תוכנית תגובה למצעד התועבה בירושלים. על פי התוכנית, תתקיים בעת המצעד, המחאה הקבועה נגד הפגיעה בצביון היהודי בירושלים, אך בד בבד גובשה תוכנית נוספת ולפיה יוגשו כ-15 בקשות לסיורים בערים ערביות על אותו בסיס של מצעדי התועבה.

במהלך ראיון עמו, היום ב´גלי צה"ל´ אמר בן ארי כי "דין אחד לכולם, חופש הביטוי וזכות הצעדה הם לא רק לאנשי הבית הפתוח ולאנשי שמאל קיצוני. וזכותנו לצעוד, לבחון את הבניה הבלתי חוקית בערים ובכפרים וכמובן לקיים צעדות עם דגלי ישראל".

תוכנית המצעדים בערים הערביות, על פי התוכנית של אנשי חזית יהודית:

מצעד התועבה השנה שובר שיאים חדשים כאשר משטרת ירושלים מאפשרת לאנשי הבית הפתוח לצעוד במרכז ירושלים תוך התעלמות מוחלטת מהפגיעה בקרב חרדים / דתיים / מסורתיים ורוב תושבי ירושלים המתנגדים התנגדות נחרצת למצעד.

לא זו אלא אף זו, שבמשך השנים בכל מהלך הדיונים שהתקיימו לאחר העתירות כנגד המצעד הדגישו שופטי בית המשפט העליון כי למעשה הפשרה שנקבעה היא כי המצעד יתאפשר אך הצועדים לא יעברו במרכז העיר וזאת בשל הצורך לאזן בין האינטרסים השונים.

השנה כאמור, הוחלט באופן חסר תקדים לאפשר למצעד לצעוד במרכזה של ירושלים ומכאן לתוכנית זאת.

ההליך המשפטי.

בפגישה שהתקיימה ביום שלישי שעבר דנו בהרחבה בנושא המשפטי ואפקטיביות העתירות לבג"צ בנושא זה. בחינת ההחלטות שהתקבלו בשנים האחרונות בבית המשפט העליון מלמדת על מגמה של השופטים לא רק לאפשר את המצעד אלא אף לעודד אותו.

השופטת פורקציה אמרה באחד הדיונים כי חשוב שמצעדים שכאלה יהפכו להיות "חלק מן השגרה ולא יעוררו מהומה מדי שנה".

גם שופטים אחרים התבטאו בצורה לא אובייקטיבית כלפי המצעד ואין מחלוקת כי רוב רובם של השופטים תומכים במצעד בצורה שאינה מאפשרת להם לשבת על הכסא ולנקוט במידת האיזון הדרושה.

מחאות.

בהמשך לפגישה ביום שלישי נקבע בין היתר לקיים מספר משמרות מחאה מול משרדי הבית הפתוח. לכנס מאות מפגינים ביום המצעד ולקיים זעקת מחאה גדולה, וכן לנקוט בפעולות הסברה שונות בעיקר בבתי הספר.

גם אם אין אפשרות ממשית לעצור את המצעד חשוב להביע מחאה נגד התועבה הבאה בשערי ירושלים. תועבה הפוגעת בצביון היהודי של מדינת ישראל.

שלב ב.

יחד עם זאת במחאה לא די! יתרה מזאת, בפגישה ביום שלישי הובהר הצורך להביא לסדר היום הציבורי את המדיניות הצבועה של "אבירי דמוקרטיה שונים" ועמדתם כי באשר לאנשי הבית הפתוח ומצעדם המתועב מותר להם לצעוד בשם חופש הביטוי שכולל בתוכו גם את הזכות לקומם ולהרגיז בעוד שבאשר למצעד באום אל פחם הם שפכו קיתונות של בוז וטענו כי מדובר בפרובוקציה....

על פי תקדים בג"צ אום אל פחם, יש לאפשר את אותן זכויות לציבורים שונים. לא ייתכן להפלות פלוני לעומת אלמוני. הזכות של אנשי מצעד התועבה לצעוד ברחבי ירושלים היא גם זכותנו לצעוד בסכנין ובלקיה ואין דיון שונה בין שמאל לימין. בין מתועב לכשר.

בבג"צ אום אל פחם נימק בית המשפט העליון את החלטתו לקיים את המצעד אך במסלול שלא יעבור במרכז העיר בעובדה כי "גם צעדות הבית הפתוח לא עברו במרכזה של ירושלים אלא רק בצדדים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אלא שהתקדים השנה יאפשר לנו לצעוד במרכזי הערים תוך שמירת העקרון שאם לאנשי הבית הפתוח מותר אז גם לנו מותר !

התוכנית המוצעת: חודש לאחר המצעד יוגשו בקשות (בהפרש של חודש) לקיים מצעדים בסכנין, טייבה, כפר לקייה, נצרת, אבו רוקיק, אבו עיסא, ערערה, בקא אל ערביה, מושרייפה.

בבקשות יכתב מפורשות כי הבקשה היא לקיים את הסיורים במרכזי הערים / כפרים תוך הסתמכות על תקדים מצעד הגאווה.

במידה ולא תתאפשר צעדה תוגש עתירה לבג"צ כאשר עתירה כזאת, רק יכולה להביא לניצחון: אם בג"צ יקבל את התוואי המוצע והצעדה תצעד במרכזי הערים תהיה כאן השוואת זכויות לגיטימיות. אם שופטי בג"צ יסרבו לאפשר את התוואי המוצע הרי שיהיה כאן מסר כי בית המשפט העליון בישראל מנהיג איפה ואיפה ומה שמותר לאנשי הבית הפתוח אסור לאנשי ימין.