אאא

עין לא נותרה יבשה היום כשהרב שמעון רוזנברג, אביה של רבקי הולצברג הי"ד שנרצחה בפיגוע במומבאיי, הביא את דבר המשפחות השכולות, במהלך הטקס הממלכתי בהר הרצל, בנוכחות נשיא המדינה, ראש הממשלה, הרבנים הראשיים לישראל, שרים וח"כים.

הרב רוזנברג פתח ואמר: "היום אנו מתייחדים עם זכרם של הנופלים הקדושים, ה´ יקום דמם. זכרם היקר שמור בליבנו. את דמם נדרוש מידי אויבינו, על-ידי הקדוש ברוך הוא ושליחיו הנאמנים בארץ ובעולם.

"השנה, אני ואישתי יהודית וכל משפחתנו שיחיו הצטרפנו למשפחת השכול, והכאב והגעגועים שאינם מרפים. ואדרבה, כל יום שעובר הכאב הולך וגדל, ומאידך - האמונה בקב"ה נותנת לנו את הכוח ותעצומות הנפש להתמודד מול כל הקשיים.

"זכיתי שילדיי, רבקי וגבי, היו בשליחות של הרבי מילובאוויטש למומבאי, לעזרה והצלת עם ישראל ולעזור לכל יהודי באשר הוא אשר נמצא בגולה. אולם, הם נרצחו בעומדם על משמרתם וקידשו שם שמים ושם חב"ד בעולם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אנו, כיהודים מאמינים, בטוחים שאנו קרובים ביותר לביאת המשיח וכל יהודי באשר הוא יש לו את השליחות האישית שלו בעולם.

"הקב"ה עשה עמנו נס, והשאיר לנו שריד במשפחה. את מוישי הקטן שכל עם ישראל מחבק אותו. הוא ניצל על-ידי חסידת אומות העולם, הגב´ סנדרה. היא נמצאת איתנו בארצנו ובביתנו, והיא חלק מהמשפחה. אנו מחבקים אותה אל ליבנו".

את דבריו חתם הרב רוזנברג בתקווה כי החייל גלעד שליט ישוחרר במהרה, והכריז בהתרגשות: "אני מאמין באמונה שלמה בביאת המשיח". הוא סיים בזעקת ´שמע ישראל ו´ה´ הוא האלוקים.