אאא

תושבי קהילת החלבית-סורית השוהים בימים אלה בעיירת הנופש דיל, לא יאמינו לדיווח הבלעדי שחושף 'כיכר השבת': שלמה דואק, 'המויסר' שהפליל עשרות מבני הקהילה, חלקם צפויים לשבת בכלא שנים רבות, מסתתר לא פחות ולא יותר בעיירת דיל שבניו-ג'רסי.

שניים מחברי הקהילה שקנו אוכל לשבת בחנות הבשר המקומית, הבחינו להפתעתם בדואק קונה סטייקים כשרים, כשמאחוריו גדוד של מאבטחים מסוכנות הביון הפדרלית FBI.

"כנראה שהוא לא יכול להיפרד מהאוכל הביתי לשבת", אומר ל'כיכר השבת' אחד מעדי-הראיה, בחיוך עצוב. "לא הסתכלנו לעברו בכלל. הוא מסכן".

זאת לא הפעם הראשונה שדואק נראה בציבור. הפעם הקודמת הייתה עם תחילת הפרשה, כשדואק הגיע לקחת את רכבו הפרטי ומספר חפצים אישיים מביתו. הוא הגיע בליווי אבטחה כבדה ביותר, כשמסוק של ה-FBI חג מעליו...

תמיכה מלאה ברב קצין

בהנהגת הקהילה החלבית-סורית, שוררת מחלוקת בנוגע לאופן הטיפול בפרשה שלא מפסיקה להסעיר את הקהילה.

שלשום דווח לראשונה ב'כיכר השבת' כי ישנה כוונה להדיח את רב הקהילה הרב שאול קצין, אך לאחר בירור מעמיק נוגע, כי אותם גבירים שרוצים להדיח את הרב קצין, אינם מייצגים בפועל את הקהילה. "כולנו תומכים באופן מלא ברב קצין", אומר אחד מהנהגת הקהילה. "יש לנו כבוד לרב ושום פרשה כזו או אחרת לא תשנה את דעתינו", הוסיף.

אמש (שני) הגיע הראשון-לציון הרב בקשי דורון לביקור קצר בארה"ב ובמסגרת ביקורו השתתף בחתונה חשובה לאחד מבני הקהילה החלבית, שהוזמן אליה לערוך חופה וקידושין, אך הראשל"צ התעקש לכבד את הרב קצין בסידור החופה והקידושין, דבר שהווה מפגן תמיכה ברב קצין ובקהילה.

ואלו ההתפתחויות אצל הרבנים הנוספים הקשורים לפרשה:

הרב אליהו בן-חיים רב בית-הכנסת "אוהל יעקב" ומהנחקרים המרכזיים בפרשה, הודיע אתמול על לקיחת חופשה מתפקידו למשך כשנה עד שיתבררו הדברים.

הרב יצחק דואק, רב בית-הכנסת 'דיל-שול' ואביו של 'המויסר', ימשיך בתפקידו, אך נלקחו ממנו מספר סמכויות הקשורות בתפקידים ייצוגיים, כגון: דרשות, קריאת התורה ועוד.

הרב אדמונד נחום ימשיך בתפקידו וזוכה לאהדת הקהל.