אאא

רשת המסרים הפופולארית מתחילה לעלות כסף: בקבוצות הוואטסאפ החרדיות השונות נכנסו אמש משתמשים רבים לפאניקה, וזאת לאחר שהחברה הודיעה כי בכוונתה לגבות תשלום לגבות תשלום עבור השימוש בשירות גם ממשתמשי האייפון. 

לפי הדיווח של שושי מילר אמש כאן ב'דיגיטל', הודעת ווטסאפ נחלקה ל-2, חלק טוב, וחלק פחות טוב. הבשורה הטובה: משתמשים ישנים באפליקציה שכבר שילמו 99 סנט עבור האפליקציה לא ידרשו לשלם כל שנה. הבשורה הפחות טובה: משתמשי אנדרואיד שנדרשו לשלם ועדיין לא שלמו (ב-Whatsapp אפשרו להוריד את האפליקציה לשנה חינם ואף האריכו את תקופת החינם עד עתה) יחלו לשלם תשלום שנתי.

 (צילום: כיכר השבת)
הודעות הטקסט הפכו לחלק מחיינו (צילום: shutterstock)
הגדלה

התשלום השנתי, גם אם מדובר בסכום סמלי וזעום (לשנה - 3.79, משהו כמו שתי שקיות שוקו, לא המון) מטריד לא מעט משתמשים, זאת בין היתר לאור העובדה שהחיוב עבור השימוש נעשה בעיקר דרך כרטיס האשראי, אופציה בה לא כל משתמש ווטסאפ צעיר משתמש. 

דיגיטל מציג: התחליפים לוואטסאפ

מסתבר, שלמרות ההתמכרות של צעירים רבים לווטסאפ, היא אינה הרשת היחידה שמאפשרת שירות מסרים בחינם, אולי היא החוויתית והמוכרת ביותר, אבל יש לה תחליפים. 

אופציה ראשונה במקום וואטסאפ: השתמשו בסמסים, ברוב החברות קיימים כעת מסלולים של הכל כלול, ביכולתכם לסמס ללא הגבלה.

אופציה שניה: אפליקצית ה-TU-ME אפליקציה שפותחה לפני תקופה, והיו שניבאו לה הצלחה רבה, אולם למרבה הצער, גם היא לא הצליחה לגבוא על ווטסאפ, אנו ממליצים לעשות בה שימוש, העיצוב שלה מרהיב, והיא עובדת נהדר.

החסרונות של tu-me: היא לא תומכת בעברית עדיין, ועד כה לא ידוע על אפשרות לפתוח בה "שיחה קבוצתית".  

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

להורדה של tu-me לאייפון                                     להורדה של tu-me לאנדרואיד

 (צילום: shutterstock )
tu-me, אם אתם לא יודעים אנגלית, היא לא בשבילכם (צילום מסך)
הגדלה

אופציה שלישית: 'voxer' אפליקציה התומכת במסרים, עם דגש על מסרים קוליים, כלומר, אתם מדברים אל המכשיר, וקטע הקול מועבר לחברים, בדומה ל"ווקי טוקי".

האפליקציה תומכת בעברית, וניתן לפתוח בה שיחות קבוצתיות. אנחנו אהבנו.  שירות דומה לזה של ווקסר, מציעה אפליקציית ה- TalkBox

להורדת ווקסר לאייפון                                                 להורדת ווקסר לאנדרואיד

 (צילום: shutterstock )
ווקסר, יש לה את כל הסיבות להיות התחליף הראוי (צילום מסך)