אאא

טביעת האצבע הראשונה של גוגל? אפליקציית הניווט הישראלית (לשעבר) והמאוד פופולארית Waze, שנמכרה בעסקת ענק לגוגל לפני מעט יותר משנה. מציגה גרסה חדשה ומשופרת לאפליקציה שלה.

בגרסה החדשה, מלבד תיקונים לבאגים שהיו בה, הוסיפה לראשונה החברה שירות ייחודי אשר יאפשר את שמירת מיקום החנייה באופן אוטומטי. ובכל פעם שתחנו את הרכב כשהגעתם ליעד, מיקום הרכב החונה יישמר בזיכרון האפליקציה, כך שאם תחנו באזור צפוף ועמוס ברכבים חונים, האפליקציה תוכל להזכיר לכם היכן חניתם, ולנווט אתכם עד לרכב.

השירות החדש נועד גם על מנת לאפשר לאפליקציה לאגור מידע לגבי מקומות חנייה בכל מקום. ובעתיד מתכוונת החברה גם להציע מיקומי חנייה לנהגים, על בסיס המידע שהצטבר, ועל בסיס מידע בזמן אמת מהמשתמשים לגבי תפוסת מקומות החנייה.

אפליקציית Waze משמשת היום כשירות מפות חברתי, והמפות עליהן מתבססים באפליקציית הניווט נאספו בדרך דומה, לפני מספר שנים כשהחלו לבנות אותה. גם היום מקבלים המשתמשים מידע בזמן אמת על עומסי תנועה ומפגעים בדרך, כמו גם המלצות על נתיבי הנסיעה המומלצים, על בסיס מידע שנאסף מן המשתמשים בזמן אמת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

במקביל, הציגה החברה שירות חדש נוסף, אשר זכה לשם "Places", אשר יאפשר שמירת מיקומים בהם ביקרתם, כאשר תוכלו להציע תיאור על המיקום, להוסיף תמונות שצילמתם, כמו גם מספרי טלפון רלוונטיים ושעות פתיחה במקרה הצורך. תוכלו גם לציין אם והיכן ניתן לחנות במיקום שהוספתם.

המידע הנרחב על המיקומים אשר יעלו המשתמשים, יוצע למשתמשים אחרים באפליקציה, שיוכלו להיעזר בכך במציאת בתי עסק שונים, וזיהוי שלהם לפי תמונות המשתמשים. מה שנראה כמו טביעת אצבע של גוגל, שמייעדת הרחבה של זמן השימוש באפליקציה.

את האפליקציה המעודכנת ניתן להוריד באופן חינמי מחנות האפליקציות של גוגל למשתמשי אנדרואיד, ומאפסטור של אפל למשתמשי iOS.