אאא

חגיגה בוול סטריט? וול סטריט צפויה לפתוח היום (ב´) את שבוע המסחר באווירה חיובית ובתחושה של התרוממות רוח בקרב המשקיעים בעקבות חיסולו של המחבל מספר אחת בעולם, המנהיג של ארגון הטרור "אל-קעידה" והאחראי לאסון התאומים בניו-יורק, אוסמה בן לאדן. החוזים העתידיים מאותתים על עליות של למעלה מ-0.5% בפתיחת המסחר בוול סטריט ובשווקים הגלובליים נרשמות עליות נאות על רקע הידיעה על חיסולו של בן לאדן. מלבד הבשורה של היום שצפויה להשפיע על כיוון המסחר, יפורסם נתון מאקרו חשוב של מדד מנהלי הרכשד המצביע על הפעיעלות היצרנית של הכלכלה האמריקנית. מלבדזאת גם המשך זרם הדיווחים של החברות ימשיך לתת את הטון.

הידיעה המעודדת של היום צפויה להשפיע מאוד על סנטימנט המשקיעים בוול סטריט היום: נשיא ארה"ב ברק אובמה הודיעה הבוקר בהודעה רשמית כי אוסמה בן לאדן מת וגופתו נמצאת בידי ארה"ב. שעות לאחר החיסול דווח בתקשורת הזרה כי ארה"ב השליכה את גופתו של בן לאדן לים. אובמה ציין כי הטרוריסט האיסלאמי הבינלאומי נהרג ביממה האחרונה בפעולת קומנדו מדויקת בשיתוף עם ה-CIA בזמן ששהה באחוזה קרובה לאיסלמבאד, בירת פקיסטן, ובדיקות DNA אישרו זאת סופית. מחוץ לבית הלבן בוושינגטון התגודדו מאות אזרחים והריעו על הריגתו של בן לאדן.

ברקע גם הערכות חיוביות מצד כלכלנים עשויות לעודד, סם סטובל (Sam Stovall), אסטרטג מניות ראשי בחברת S&P העריך היום כי מדד ה-S&P 500 יכול לטפס בעוד כ-33% לפני שהוא משנה את הכיוון לטווח הארוך וזאת לאחר שזינק ביותר מ-100% מהתחתית של ה-9 במארס 2009.

גם בגזרת הסחורות נרשמה תגובה חיובית לחיסולו של אוסמה בן לאדן הלילה בפקיסטן. מחיר הנפט ירד בשיעור של 0.8%, השיעור החד מזה כשבועיים ל-111.9 דולר לחבית.

בזירת המאקרו יפורסם מדד מנהלי הרכש לחודש אפריל שצפוי לעלות ל-59.7 נקודות לעומת 61.2 נקודות בחודש הקודם. עוד צפוי להתפרסם היום נתון הוצאות בנייה שצפוי להיות יציב לעומת ירידה של 1.4% בחודש הקודם.

טבע חוזרת למוקד בעקבות רכישת ספלון

נובל אנרג´י צפויה לרכז עניין לאחר שכלכלני ברקליס קפיטל העלו את מחיר היעד למניה מ-110 ל-113 דולר, לאחר שפרסמה את הדוחות הכספיים בשבוע שעבר.

אפל צפויה לרכז עניין לאחר שפורסם אתמול דוח על מצבם של העובדים הסיניים במפעלי חברת אפל בסין החושפים את המחיר האנושי והמזעזע של מוצרי אייפון ואייפד הפופולריים של ענקית הטכנולוגיה.

טבע צפויה לרכז עניין רב לאחר שהודיעו טבע וחברת Cephalon האמריקנית היום כי הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו פה אחד הסכם לפיו תרכוש טבע את כל מניות Cephalon במזומן תמורת 81.50 דולר למניה, לפי שווי חברה של 6.8 מיליארד דולר.

אמפל אמריקן תדווח על תוצאות כספיות

פרטנר צפויה לרכז עניין במסחר האמריקני לאחר ההסכם אסטרטגי עם פראנס טלקום. הבעלים הקודמים של פרטנר, האצ´יסון, היו השותף האסטרטגי שלה, ופרטנר יכלה ליהנות מנגישות למידע ועיסקאות במחירים מועדפים.

[לטבלת ישראליות בעולם][לארביטראז]