אאא

יצא הדבר, ובחודשים האחרונים, הציבור החרדי תקף בצדק, או שלא, הרבה מנותני שירותי ההצלה והרפואה בארץ. זה התחיל במלחמות בין ארגוני ההצלה למד"א, מלחמות אשר לפעמים נובעות משריטות באגו של כל מיני אנשים יותר מאשר מאבק קדוש למען החיים, והסתיים במלחמת חורמה בבית החולים הדסה עין כרם.

לא ירחק היום וכאשר ייפצע יהודי חרדי, שה' ישלח לו רפואה שלמה, הוא לא יתקשר למד"א שר"י, וכאשר יבוא אופנוען ההצלה [במידה ואין מלחמות פנימיות בין הארגונים] הוא יסרב להתפנות לבית חולים. בעצם, היום הזה כבר הגיע.

בתוך ים המאבקים הבלתי נדלה, שכחנו, כי לצערנו, עד כמה שטוב שברופאים לגיהינום, הוא עדיין טוב שברופאים. אי אפשר לשרוף את המועדון לפני שמבררים מה בדיוק אירע. אף אחד לא יודע בוודאות מה קרה עם האם, אבל כולם הפכו למומחי רפואה וחוקרים פרטיים היודעים בדיוק את נבכי בית החולים הדסה עין כרם. בסופם של מאבקים, ימצא את עצמו הציבור החרדי ללא כל נותני שירות רפואי שיסרבו ובצדק לתת שירות לציבור שמאס בהם עצמם ושרף את שבועת הרופא בתוך פחי אשפה עשנים. אי אפשר לתקוף ביום ולבקש רפואה בלילה.

המאבק המטופש בבית החולים הדסה, לא מועיל לאיש. לצערנו, חולים רבים חובשי כיפה, עדיין מאושפזים ומטופלים במחלקותיה השונות של הדסה עין כרם. המאבק חסר האחריות, יכול להוביל לנזקים אדירים לחולים שטופלו, מטופלים או יטופלו ה"י בבית החולים הזה. גם אם נכונות השמועות על אודות תרופות ניסיוניות שהוזרקו לילד או על מעשים נפשעים שלכאורה קרו במהלך הטיפול בילד, עדיין זה לא אומר שכל רופאי הדסה הינם מושחתים ופושעים. יש גבול להקצנה בכל מאבק, גם אם הוא מוצדק.

איסוף הראיות נגד טיפול רשלני בבית החולים הדסה עין כרם, יכול להסתיים ביבול מוצלח של טענות נכונות, אך האם מישהו ניסה לבדוק טענות שכאלה על בתי חולים הקרובים יותר לציבור החרדי? תפשפשו קצת ותגלו שאין בית חולים ללא טענות שכאלה. כן כן, גם אלו שבקודקודי בית החולים נמצאים יהודים "משלנו". אנשי הרפואה, טובים ככל שיהיו, לוקים פעמים רבות ביוהרה וקרירות אשר מביאה נזקים. אין כאן משום הצדקה חלילה נגד מעשים שיתכן ואירעו בפרשיית האם. אבל לא זו הדרך. מישהו יודע היכן היה פפנהיים שבהיותו נהג אמבולנס (של מד"א, של מד"א) פינה חולים רבים להדסה עין כרם? מה, אז עדיין חברי המועצה החרדיים לא ביצעו ניסויים בילדים שם?

ויש דרך אחרת. ר' אלימלך פירר, הינו אדם חכם שברגע שקלט את הרשלנות הרפואית הנובעת מהחלטות חסרות בסיס וידע, או החלטות אמוציונאליות של רופאים, לקח על עצמו את המלאכה והחל להתערב ולחקור על קבלת ההחלטות של רופאים לגבי קרובו שאושפז. בתחילה הרופאים הזדעזעו לגלות שיש מי שמעז לפקפק בדעתם. השאר היסטוריה. כיום, בזכות תושייתו זו, הוא הציל, מציל ויציל אלפי חולים מרופאים שכאלה.

תתארו לעצמכם שבמקום להתחיל ללמוד ולהתערב, הוא היה נלחם, שורף לעצמו את הפח בביתו הפרטי ומשמיץ את בית החולים? דבר לא היה מועיל לאף חולה ועד היום חולים רבים היו סובלים. מה לעשות, יש דרכים למלחמה בכל דבר...

דבר נוסף הוא ההקצנה המטורפת. כאשר שוטר אכזרי משתולל ופוצע נערים זקנים וטף, הוא נהפך מיד לנאצי. כנראה שאף אחד מהצועקים לא יודע נאצי מהו. זה חילול השואה ופרגון ריק לשוטר מטומטם. בית חולים שמואשם בביצוע ניסיונות ושמועות איומות מרחפות עליו, נהיה מנגלה.

האם יש למאן דהוא מושג אלו התעללויות נוראות עשה מנגלה? חבר מועצה חרדי ששומע לרבותיו במקום לרבותיהם של אלו שלא הצביעו לו הופך לירבעם בן נבט, עמלק ונבוזראדן. ההקצנה הזו, רק תהרוס לציבור החרדי דברים שהוא באמת זקוק להם. גם לדברים מרושעים ככל שיהיו, יש תואר וגבול. לא על כל דבר צריך לצאת לרחובות ללא אבחנה, מבלי לחשוב על תועלת. רמזורי בר אילן המנותצים, לא ישיבו לילד את אמו או את חייו וחירותו, הם רק יגרמו לחולה החרדי הבא, להיות מטופל ביחס דוחה על מנת שיעוף כבר מעיני הרופא. ואם נדמה לכם שבמלחמה האחרונה ניצחנו? כחו לשנים הבאות ותבינו שיש נזקים שקשה מאוד לתקן.

מלחמה מנהלים בשכל.

תשאלו את פירר.