אאא

הסוף לסאגה המשפטית: בתחילת השבוע קבעה שופטת בית משפט השלום בת"א תרצה שחם קינן כי היא דוחה את הקובלנה הקנטרנית שהגיש תושב בני ברק ישראל אפל כנגד מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומרן הגר"ח קנייבסקי, על כך שפרסמו "דעת תורה" ומינו את אברהם רובינשטיין לראש עיריית בני ברק. לטענתו של אפל, הרבנים "פגעו" בהליכים הדמוקרטים.

אפל טען בתביעתו כי "למרות שע"פ סעיף 24ב לחוק הרשויות המקומיות הנ"ל - כדלהלן, באם פקעה כהונת ראש רשות - אזי המועצה תבחר מבין חבריה - את ממלא מקומו, ​​הרי עכ"ז הרב אברהם רובינשטיין - חבר אל הרב קנייבסקי ואל הרב שטיינמן, וביחד הם פרסמו מכתב: ​​שע"פ דעת תורה - אברהם רובינשטיין - יוכתר לראשות העירייה, ​​ולמותר לציין שהקביעה הזאת - דעת תורה... הינה משמשת כאיום כלפי נבחרי הציבור, אשר מונעת מהם לדון בעניין - באופן חופשי ודמוקרטי", טען אפל וציין כי אכן הדבר קרה לבסוף ורובינשטיין מונה לתפקיד.

בבתי גדולי ישראל שכרו את שירותיו המשפטיים של פרקליט הצמרת יעקב וינרוט שהתגייס למערכה, ולפני תקופה קבעה השופטת שכיוון שהתובע אינו מסוגל לייצג את עצמו הרי שעליו לשכור עורך דין שיעשה זאת במקומו. אפל סירב לעשות זאת והתעקש לייצג את עצמו בדיונים ולפיכך קבעה השופטת כי היא דוחה את הקובלנה.  

בבתי גדולי ישראל מביעים סיפוק מההחלטה ואומרים כי מלכתחילה מדובר היה במעשה שלא יעשה, "אדם החושב עצמו לשומר תורה ומצוות יעיז פניו וילך לתבוע בערכאות את זקני הדור? זו חוצפה ועזות מצח שאין כדוגמתה" אמרו. "טוב עשה בית המשפט שהשליך את התובע ותלונתו מכל המדרגות".

יצויין, שבתיק משפטי מקביל תבע אפל גם את הגר"י זילברשטיין רבה של שכונת רמת אלחנן בעיר וכן את ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט וסגנו מנחם שפירא שיוצגו ע״י עוד משה מורגנשטרן. גם במקרה זה נחל אפל מפלה משפטית כשנדחתה תביעתו על הסף.