אאא

סקר שמפרסם ה´בוסטון ריוויו´, בגיליונו האחרון, חושף נתונים מדהימים על האנטישמיות בארצות הברית, הידידה הגדולה של ישראל ו´מלכות של חסד´ בפי הציבור החרדי.

כמעט 3000 נשאלים ענו על הסקר, החלק שמתייחס לאחריות היהודית למשבר הכלכלי הגדול שפקד את אמריקה, הניב תוצאות מדהימות ומדאיגות.

על השאלה "באיזו מידה אשמים היהודים במשבר"? ענו כמעט רבע מהנשאלים כי היהודים אחראים במידה רבה עד בינונית. רק 37 אחוזים מהנשאלים חושבים שליהודים אין כל אחריות למשבר.

העובדה כי הנוכל שהונה רבים מיהודי ארצות הברית הינה יהודי, חיזקה את המגמות השליליות בקרב הציבור האמריקאי והעלתה שוב את האנטישמיות על פני השטח, כפי שצפו ארגונים יהודיים רבים.

מפתיע במיוחד הנתון שחיבר בין ההשתייכות המפלגתית לרמת האנטישמיות. רק 18% מהרפובליקנים סברו כי ליהודים חלק מסויים במשבר הכלכלי. מאידך, בקרב הדמוקרטים, למעלה מ-30% סברו כך. נתון זה מפתיע במיוחד לאור הנטייה הגורפת של היהודים בארצות הברית בתמיכה במפלגה הדמוקרטית.

עוד העלה הסקר שככל שרמת החינוך עולה, יורדת רמת האנטישמיות. רק 18% מבעלי תואר ראשון ומעלה, חשבו שליהודים אחריות כזו או אחרת למשבר. בקרב חסרי התואר עלה ל-27% מספר המטילים אחריות על היהודים.