אאא

הבוקר התקיימה אסיפה מיוחדת שיזמו חברי הוועדה למען השבת. לאסיפה נקראו כל רבני הוועדה שהגיעו ללא יוצא מן הכלל, אך מטרת האסיפה לא הייתה התכנסות של חברי הוועדה, מטרתה הייתה לחנך את הנציגות החרדית בבניין ספרא.

כל נציגי הציבור החרדי נקראו לאסיפה. כולם כמובן הגיעו. למרות שלא היה ספק למי מהם מהי מטרת האסיפה. נציג אחד לא הגיע. יצחק פינדרוס בחר לשלוח לאסיפה את עוזרו.

הרב גולדנקופף שמספר ל'כיכר השבת' את אשר הוחלט בוועדה, מלמד זכות על הנעדר, "הוא לא היה בעיר, אך שלח את עוזרו".

במהלך האסיפה ביקשו הרבנים להבין מדוע מדברת הנציגות החרדית במספר קולות, באסיפה גם עלתה ההצעה להקים גוף מקצועי חיצוני ובלתי תלוי שינהל את התקשורת של הציבור החרדי עם ראש העיר, מעל ראשיהם של חברי המועצה, נציגי הציבור.

מקור בוועדה אומר ל'כיכר השבת': "האכזבה מהנציגות כה גדולה, עד שנשקלה האפשרות להתעלם מקיומם, לעקוף אותם".

כך או כך, אומרים גורמים בוועדה שלא לציטוט, כי המצב הפך להיות 'בלתי פתיר', העצות הסותרות שנתנו הנציגים החרדיים לברקת, ההדלפות והמלחמות בתקשורת, הפכו את בעיית החניון לבעיה בלתי פתירה.

לכן הוחלט בוועדה, פה אחד, כי כל נציגי הציבור החרדי יופיעו כגוש אחד אצל ראש העיר ויבהירו לניר ברקת כי מעתה והלאה ישנה מדיניות אחידה וכולם מדברים בפה אחד.

ההנחה של הרבנים החברים בוועדה היא, כי ברקת בתמימותו נפל למריבות החרדים, ובעלי האינטרסים החילוניים בבניין ספרא, ניצלו למעשה את הפילוג בין הנציגות החרדית, על מנת להשיג הישגים שיכרסמו בסטטוס קוו.

"מעכשיו והלאה", אומר לנו אחד מרבני הוועדה, "לא יוכל ראש העיר להתעלם מהכוח החרדי המאוחד. כולם ללא יוצא מן הכלל, מתנגדים לחילול שבת ומדברים בשפה אחת".

האם הגיבוש שנכפה על הנציגים שלנו בעירייה יחזיק מעמד? שבתות יגידו.