אאא

גם אני כמו רבים אחרים נחשפתי לאחרונה למאבקים הפנימים ב'ועדת התקשורת', אותה הועדה שאמורה לתת מענה אמיתי ויעיל לצרכים התקשורתיים של הציבור החרדי הירא לדבר השם.

אמורה אמרנו, אבל כעת מתברר שהיא במידה רבה חטאה לתפקידה. זה אמנם התחיל מתוך רצון כנה וראוי להיטיב עם אנ"ש שנזקקו למכשיר נייד והסתבכו בשאלה כיצד לתעל את השימוש במכשיר לצרכים בסיסים וראויים מבלי להפוך אותו לכלי משחית מבחינה רוחנית, אבל עם הזמן מסתבר שהיא הפכה לוועדה עמוסת אינטרסים חיצונים שאין בינם לבין מטרת הקמתה ולא כלום.

אין ביכולתי ובכוחי לבקר את עבודתם, אם מפני שהם נקראו אל הדגל ע"י מרנן ורבנן שראו בכך 'צורך השעה', ואם מפני שדברים שרואים משם לא רואים מפה. בודאי שאסור להכליל את כל העוסקים במלאכה, אבל כואב אני את כאבם של חללי המערכה, מאות נערים ונערות יקרים מפז שנפלו רוחנית בעקבות שימוש קלוקל במכשירי הסמארטפונים למיניהם, דבר שהיה נמנע כמעט בוודאות לו הוועדה הייתה מספקת אלטרנטיבה ראויה.

קראנו כאן באתר על דעתו של הרב אלישיב זצוק"ל שנטה להשתדל להקל ככל האפשר על מנת למנוע את השלב הקשה מכל - הגלישה החופשית, על הפסק שיצא מבי"ד של ר' ניסים קרליץ ומכשיר את הסמארטפונים הכשרים, לאט לאט חלחלה בנו ההכרה כי היה פה פספוס עצום.

גרסת הסמארטפונים הכשרים שהפכה לזמינה רק בתקופה האחרונה יכלה לשמש כעוגן הצלה לפני זמן רב לו אותה הועדה שאני מניח שהייתה מודעת לדעתו של הגרי"ש אלישיב זצוק"ל בעניין הייתה דוחפת ומאיצה את פיתוחה של הגרסה המקסימלית מבחינת פונקציות מחד אך מבוקרת ומסוננת כראוי מאידך.

אמנם היא לא מיועדת גם כעת עבור אלו שאינם זקוקים לה לצורך פרנסתם,' ואין במאמר זה בכדי לעודד את רכישתה, אבל מסתבר לצערי שאילו נערים רבים שנפלו שדודים בקרב היו קונים/משתמשים בגרסה זו - היו נמנעים מנפילה שסופה מי ישורנו.

אני תקוה כי לפחות עתה, כשהללו בהישג יד ובמחירים שפויים יחסית (בוודאי לא יקרים יותר מהמכשירים שאינם תואמים את השקפתם של כלל גדולי ישראל) יהיה הדבר לתועלת הציבור וימנע מאיתנו חללים נוספים.

הרב יצחק קוסובסקי מנהל את קהילת הנוער "הנר דולק" ומשמש כאיש חינוך בקהילה היהודית במוסקבה.