אאא

ימים ספורים לאחר המהפכה בהנהגת ש"ס, בעוד היושב-ראש החדש-ישן אריה דרעי מסתגל למעמד החדש לאחר 13 שנות גלות, החשש העיקרי שלו הוא מפני אופוזיציה מבית.

לא מעט חברי-כנסת ברשימת ש"ס תומכים ביו"ר המודח אלי ישי, חלקם נחשבים אף למקורביו, אך כולם מנסים כעת לשמור על אחדות סביב מנהיגותו של דרעי.

אחד מחברי-הכנסת שנחשב למקורבו האישי של ישי, הוא ח"כ ניסים זאב, ממקימי תנועת ש"ס (שבלשכתו במועצת עיריית ירושלים, ישי החל את דרכו הפוליטית) שלא שמח במיוחד מחזרתו של דרעי ובוודאי שלא מהמינוי החדש של יו"ר התנועה.

בשיחה עם "כיכר השבת", אומר ניסים זאב כי "מה שהיה הוא שיהיה, אני מאחל לדרעי הצלחה בעזרת-השם, ההחלטה היא של הרבנים ואני לא רוצה להתערב בזה, זה לא רלוונטי מה אני חושב, אני מקווה שיהיה יותר טוב, צריך הרבה סיעתא דשמיא, צריך להתפלל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, גורמים בכירים בש"ס טוענים בימים אלו כי ביום חמישי האחרון, יום המינוי של דרעי ליו"ר התנועה, שלח ח"כ ניסים זאב מכתב חריף למועצת חכמי התורה, בו הוא הסביר מדוע אסור למנות את דרעי ליו"ר התנועה וצריך להשאיר את ישי בתפקיד הבכיר.

זאב הפסיד את הרכבת והמכתב לא הגיע בזמן שההחלטה נפלה ודרעי מונה ליושב ראש, אך לרוע מזלו דבר המכתב נודע לצמרת התנועה.

נסים זאב מכחיש ל"כיכר השבת" את עצם שליחת המכתב.

בנתיים, היו"ר המודח אלי ישי יצא לחופשה של מספר ימים. הבוקר, נפגש ישי עם דרעי בבית הרב עובדיה יוסף ולאחר-מכן הודיע כי יוצא לחופשה. מקורביו אומרים כי ככל-הנראה יסרב לקבל את ראשות מעיין החינוך התורני אך עם זאת מדגישים כי אין בכוונתו לפרוש מהחיים הציבוריים.