אאא

בעוד חברת "פנגו חנייה סלולרית" מתהדרת על-פני החברות המתחרות ב"נוצות" של אי-גביית תשלום חודשי, מתברר כי החברה מצאה לה דרך להעשיר את קופתה על-חשבון לקוחותיה, ללא ידיעתם ובדרך מקורית הגובלת, לכאורה, בפלילים.

הפרטים שהגיעו לידי מערכת "כיכר השבת" חושפים את השיטה: לפני כשנה הושקה אפליקציה ייחודית של "פנגו" למכשיר ה"iPhone" המאפשרת ללקוחות להפעיל ולבטל חנייה בנוחות מרבית. השירות היה נהדר ואף חסך ללקוחות את עלויות השיחה למוקד "פנגו" לצורך הפעלת ו/או ביטול החנייה. אלא שהחל מחודש ינואר 2012, כאמור, ללא ידיעת הלקוחות הגולשים באפליקציה הוותיקה, החליטה החברה לגבות תשלום פעימת הפעלה באמצעות האפליקציה - בסך 0.50 ₪ לכל הפעלה/כיבוי.

כשפנינו למוקד "פנגו" ענתה לנו נציגה בשם בימי. הנציגה הודיעה לנו חגיגית כי כל מי שמפעיל חנייה באמצעות האפליקציה מחויב בסך הנ"ל. למרות שהסברנו לה כי אלו אשר היו מנויים לשירות מזה תקופה ארוכה לא קיבלו כל הודעה על תחילת חיוב בגין השירות, וכי גם באפליקציה אין כל הודעה המבשרת על החיוב הנ"ל, ענתה לנו הנציגה את התשובה הבאה: "אתה צריך להוריד את האפליקציה החדשה ולהירשם מחדש ושם תראה את זה כתוב"... מה ששמעתם. פשוט לא ייאמן!

הנציגה גם התעקשה כי למרות שהחיובים בוצעו שלא כחוק וכדין, לא ניתן לזכות את החיובים שכבר בוצעו. למה? ככה!

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מחברת "פנגו" נמסר בתגובה: "חברת פנגו החלה להפעיל את אפליקציית החניה ביולי 2011, מתוך מטרה להציע אפשרות נוחה נוספת לבעלי האייפון והאנדרויד, להפעיל את השירות. השימוש באפליקציה מחויב בתשלום רק פעם אחת, ואין תשלום נוסף בגין הארכת משך החניה או סיומה. בחודשיים הראשונים של תקופת ההשקה צוין בבירור ב APPSTORE כי הפעלת האפליקציה תהיה ללא תשלום עד לתאריך 25.8.11, ולאחר מכן יגבה תשלום בסך 50 אג' בכל הפעלה. התשלום בגין הפעלת האפליקציה צוין בהדגשה רבה בכניסה לאפליקציה, באתר האינטרנט של פנגו וב APPSTORE. כיום , עלות השימוש באפליקציה מופיעה גם במסך התעריפים של האפליקציה בגרסה החדשה. למרות סיום תקופת ההשקה בסוף אוגוסט, בחרה פנגו ללכת לקראת לקוחותיה ולהאריך את משך התקופה בה לא יגבה תשלום בגין השימוש באפליקציה, עד ל-25.11.11. לאחר תאריך זה, נגבה תשלום בסך 50 אג' (החיוב הראשון בוצע בינואר גם בגין דצמבר)".

חשוב לציין כי תגובת החברה רק מחזקת את הטענה העולה בכתבה, כי אלו שכבר היו רשומים לאפליקציה מיום השקתה ולא הורידו את האפליקציה החדשה, לא קיבלו כל הודעה על תחילת החיוב כנדרש, ואף בחיפוש מעמיק שביצענו באפליקציה לא מצאנו כל אזכור לחיוב עתידי או מידי בגין השימוש באפליקציה.

> המידע הראשוני הגיע ב"דואר האדום". אם גם אתם נתקלתם בסיפור מעניין שלחו אלינו באמצעות ה"דואר האדום".