אאא

'בין הזמנים' הוא זמן בו מתרחשים לצערנו יותר מידי אסונות. ארגון הבטיחות 'בטר"ם' חושף נתונים לפיהם קיימת עלייה חדה בתאונות בית של ילדים בימי בין הזמנים.

מרבית הפגיעות מתרחשות בשל הזנחת כללי הבטיחות הבסיסיים. הבתים והחצרות המלאים בילדים וילדות משחקים, אך גם במפגעים רבים ומסוכנים. כך למשל בבניינים ישנים ניתן למצוא בלוני גז בחצר מסביבם נמצאים ילדים משחקים שאולי אף מחביאים את אוצרותיהם בין הבלונים.

סמנכ"ל, השיווק בחברת "פזגז", תני גבע אומר כי "חובה להסביר לילדים שאין לשחק בצמוד בקרבת לבלוני הגז, אין לגעת בהם בכל אופן שהוא ובוודאי לא לגעת באביזרים שלהם ובצנרת הגז או חלילה וחס להבעיר בקרבתם אש".

צריך לזכור שישנם כללי בטיחות מינימאליים. על ההורים לדאוג שברזי הבלונים אינם גלויים לעין ושיש עליהם מכסה הגנה. במקרה שהמכסה פגום או חסר, אפשר לרכשו בסוכנות הגז המקומית.

בשכונות החדשות יותר, בהם קיימת מערכת גז מרכזית ישנו חדר גז שהוא בטיחותי יותר. גם בבניינים ישנים יותר אפשר למצוא חדר גז או כלוב גז. אם נתקלתם בכלוב פרוץ ופגום או חדר גז לא נעול אנא דאגו לכך במהירות.

ועוד הערה אחת לימים אלו: משפחות רבות עורכות "על האש" משפחתי בחצר או בגינה, ואינם שמים לב שמקור האש חייב להיות מרוחק מצנרת הגז ומהמיכלים.

ונשמרתם מאוד לנפשותיכם ולנפשות ילדיכם.