אאא

היום נחשפה בעיתון ´מעריב´ יחידה של משטרת ישראל. השוטרים מתחפשים לאנשי צוות בית חולים, לחרדים עם פנצ´ר באוטו ולבדואים ששותים קפה. אנשי יחידת המסתערבים של משטרת ישראל, אוהבים להפתיע את המבוקשים שלהם במקומות לא צפויים:

"חושך מוחלט שרר בכניסה לחוות הניסיונות גילת שבנגב, נפש חיה לא נראתה. אאודי 80 כסופה עשתה את דרכה למקום באטיות רבה, התגלגלה במעלה שביל הכורכר העקלקל. נהג בעל חזות חרדית נעצר ליד שער החווה ויצא החוצה מתנשף בכבדות. השומר, מהאר אבו עדרה, בן ‭,24‬ תושב תל שבע שבנגב, מבוקש על ידי המשטרה למע־ לה משלוש שנים, בגין רצח. הוא יצא מנומנם מעמדת השמירה וניסה לברר מה עושה כאן נהג חרדי באמצע הלילה.

החרדי לא התבלבל יותר מדי, סיפר שהוא ממושב תפרח הסמוך, שמשאבת המים באוטו התפוצצה לו ושהוא זקוק לעזרה ולבקבוק מים. אבו עדרה, שבשנים שחלפו שינה את זהותו, צימח זקן עבות וכרס קטנה, לא קנה את הסיפור. "מה שאתה צריך, מברג, בקבוק מים - קח ועוף פה, זה מקום מסוכן, במיוחד בלילה‭,"‬ צעק אבו עדרה לחרדי והעביר אליו את הכלי מבעד לסורגי השער.

החרדי הרים את מכסה המנוע ובאפלה נדמה היה שהוא מתקן את המשאבה. אורות המכונית סנוורו את אבו עדרה. "תדליק לי בבקשה את האורות של הבוטקה, אני לא רואה טוב את המשאבה‭,"‬ ביקש הנהג. אבו עדרה, שסונוור מאורות המכונית, התפתה, פתח את שער החווה, והדליק את האורות. זה הספיק לנהג החרדי וחבריו. הנהג, אדם נוסף ושני חבריו שהסתתרו בתא המטען, זינקו החוצה במהירות, כשבידיהם רובי אם־16 התנפלו מאחור על אבו עדרה ההמום וכבלו אותו באזיקים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

החרדי היה בעצם משה טואטי, קצין המבצעים של יחידת המסתערבים הראשונה שהוקמה במשטרת ישראל. השוטר לידו, שהיה מחופש לאברך חרדי, היה רפ"ק דן שח"ם, קצין בכיר ביחי־ דה, ושני השוטרים שק־ פצו מתא המטען היו המש"קים מיכאל אברהם ויעקב קקון. כל אלה הפתיעו את אבו עדרה.

לפני כמה ימים הגישה פרקליטות מחוז הדרום כתב אישום חמור נגד אבו עדרה, שטרם התאושש ממעצרו הלא צפוי על רצח, יחד עם בן משפחה נוסף. הסיבה: המנוח חתך את פניו כנקמה על כך שהכה את אחיו. "זה מבוקש שעבדנו כמה חודשים טובים כדי לאתר אותו‭,"‬ אומר קצין המבצעים ביחידה טואטי. "הוא טיפוס חמקמק שביצע על פי החשד רצח מזעזע, בנינו לו תיק עם פרופיל עדכני שלו, ביקרנו אצל בני משפחתו בבית. עשינו שם כמה חיפושים. התברר לנו שהוא החליף זהות, גידל זקן ויש לו כרס, הבנו שהדרך היחידה שנוכל לתפוס אותו מבלי שיחמוק לנו בתוך החווה, שהיא די שמורה, היא רק בהסתערבות‭."‬

ומי חשב על העניין החרדי?

"על ההתחפשות לחרדים והתקלה באוטו חשבנו תוך כדי נסיעה למקום, כי הפעם המי־ דע שלנו היה אמין, וזאת הייתה הזדמנות חד־פעמית לשים את ידינו עליו. הרשימה של המבוקשים מתקצרת כל חודש. ואגב, אתה יודע שעד עכשיו לא קיבלתי החזרי דלק על הנסיעה במכונית הפרטית שלי לחווה‭."?‬