אאא

לאחר מספר שעות בהם נחקרה במשטרה בחשד להעלבת עובד ציבור, טענה חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) כי החקירה היא "חלק ממסע הרדיפה נגדי".

זועבי נחקרה הבוקר (שני) במשרדי יחידת להב 433 בלוד, בחשד להסתה ולהעלבת עובד ציבור בתוך בית משפט השלום בנצרת. בתום החקירה, שערכה כחמש שעות, היא שוחררה לביתה וממצאי החקירה ייבחנו ויועברו לראש אגף החקירות והמודיעין לגיבוש עמדת המשטרה.

כאמור, לאחר סיום החקירה תקפה זועבי את התנהלות המשטרה ומערכת המשפט. "הן חשבו שיתפסו אותי על מקרה כל כך שולי" אמרה, "שישוו בין הדברים שאמרתי בבית המשפט לבין עשרות הדברים וההצהרות של חברי כנסת ושרים. מול ההסתה הפרועה והישירה של ליברמן נגדי. הגשתי למשטרה עשרות תלונות על הסתה נגדי, אך היא לא מצאה נכון לפתוח בחקירה".

לדבריה, "במדינה הזאת הגזענים הם אלו ששופטים את הדמוקרטיה, ואלו שרוצים להגן עליה ועל השוויון והזכות למחות מוצאים עצמם בחקירה".

כזכור, לפני כשבוע החליט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על פתיחת חקירה פלילית נגד זועבי, זאת בעקבות תלונות של שני שוטרים כנגדה. לטענתם, במהלך דיונים בהארכת מעצר של ערבים שהפגינו נגד מבצע צוק איתן כנגד ארגוני הטרור ברצועת עזה, היא הטיחה בהם אמירות קשות ופוגעניות. בין היתר, כינתה אותם זועבי "משתפי פעולה עם המדכא נגד בני עמם", ואמרה כי "צריך לנקות בהם את הרצפה".