אאא

שוב חרדי זייף, שוב חרדי גנב, אלא שהפעם מדובר לא בגנבה מאיש אחד, אלא בעיר שלמה שנגנבה, כך לפחות עולה מזעקותיהם של המפסידים בבחירות בבית שמש.

זר אשר נקלע בימים אלו לאזור בית שמש לא יכול שלא לחוש באוויר את התחושה של ציבור שלם שזועק גנבו לי, ציבור שמרגיש שהוא לא הפסיד את הבחירות אלא שעשקו אותו ברמאות ובמסווה של הקול קול יעקב שלחו את ידי עשיו ורימו אותו.

בשם תחושה זו, מרשים לעצמם כמה מתוסכלים, שמבינים שהפסידו הר של חלומות בכל מה שקשור למשמני השלטון, להסיט נגד כלל הציבור החרדי ובעיקר נגד הציבור החרדי בבית שמש.

הרחוב בבית שמש והרשתות החברתיות מלאות סיסמאות כמו חרדים גנבים, חרדים זייפנים, מושחתים בשם התורה ומחללי שם שמים בשם החרדיות.

שוב: משוגע קדח חור בספינה

ההסתה מקוממת כי אין לה מקום, גם אם מאן דהוא עשה משהו ופעל בניגוד לחוק ורימה או זייף או עשה כל פעולה אחרת המנוגדת לטוהר הבחירות, על רשויות החוק לבדוק זאת ולטפל בו ביד קשה, אולם זו לא סיבה להסית ולשלהב המונים נגד ציבור שלם שלא קשור לעניין.

הזרקורים של רשויות החוק צריכים כעת להיות מופנים אל עבר אלו שנגדם עלה חשד שהיטו את הבחירות במעשי מרמה, ובכך הם שוב ממיטים קלון על כולנו וגורמים למגזר החרדי כולו לעמוד מול ההמון המוסת בתחושה ששוב משוגע אחד קדח חור בדופן הספינה, וכולם צריכים כעת לעצור את הסחף של המים השוצפים.

אני לא יודע מה היה שם ואני בהחלט לא מקבל שבחירות במגזר החרדי הן אוטומטית מירמה, אבל אני יודע שיכול להיות גם במגזר שלנו אנשים שיעברו על החוק כדי להשיג עוד כמה קולות, בכדי לדאוג שראשות העיר תהיה בידם, או כדי לדחוף עוד נציג למועצה.

הם מרגישים כאילו הם יעקב שמרמה את אביו למען הברכות של עם ישראל כולו, תוך שהם לא לוקחים בחשבון את ההשלכות של הדבר, השלכות שאינם עליהם בלבד, אלא על המגזר החרדי כולו

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"למצות את הדין עם אותם יחידים"

נכון, זה שחרדי גנב או רימה לא אומר שכולנו כאלו ובהחלט אין לאיש מבחוץ זכות לבוא בטענות אל כלל המגזר, אבל כולנו יודעים שאת כל זכויותינו כחרדים אנו דורשים כמגזר מאוחד, את קולנו הרם אנו דואגים להשמיע מבוקר ועד ליל בכל מה שקשור לזכויותינו ורצוננו לחיות כאן כחרדים, אבל אנחנו חייבים לזכור שלהיות חרדי זה לא רק לדרוש זכויות שמגיעות לנו אלא גם לדרוש את הזכות להיות מורה דרך ומגדלור.

אנחנו, שמתהדרים פנימה והחוצה בחינוך הערכי, במעשי החסד המפורסמים, אנחנו שלוקחים קרדיט לכלל המגזר על ארגוני חסד שפועלים מתוכנו, צריכים לדעת שדווקא בגלל מה שאנו משדרים החוצה, אנו נתונים תחת זכוכית מגדלת ביקורתית מבית ומחוץ, ולכן כל מקרה שעלול להטיל דופי על אחד מאתנו בעצם מכניס את כולנו למסך עשן כל עוד אנחנו לא מנערים מקרבנו את עושי העוולה.

כולי תקווה כי הכל עורבה פרח ובקרוב מאוד יתברר כי תוצאות הבחירות בבית שמש הן כדת וכדין והן רצון הבוחר.

אולם אם יתברר שאכן היה משהו, ושמספר אנשים החליטו לנהוג בחוסר היגיון או בחוסר אחריות ציבורית ועל דעת עצמם פעלו בניגוד לחוק בדבר רגיש כל כך, אני מקווה לראות את חקר ומיצוי הדין עם אותם יחידים ממש בקרוב, כדי שכולנו נישאר נקיים ושגם ידינו יהיו ידי יעקב.