אאא

למעלה ממאה אלף בתי אב חרדים, על עולליהם וצאצאיהם, נתונים למתקפה שלוחת רסן וחסרת תקדים, מהתקשורת ומכל קצות הקשת הפוליטית, על לא עוול בכפם.

בכל השבועות האחרונים, מתחרים ביניהם כולם, עיתונאים ואנשי דעה, פרשנים ומגישים, מי ישמיץ ומי ילעג, מי ישחיר את ציבור השחורים ומי יכתימם, מי ימצא את סיפור ההפרדה הבוטה ביותר ומי יצליח לייצר סדר יום שכולו נגד החרדים.

ההוראה כמו ברורה מאליה, קטעי ארכיון נשלפים, סיפורים ישנים מחודשים, ושלטים עתיקים בני עשרות שנים הופכים בהקלקה קלה לחלק ממסע ההסתה המשומן היטב.

אמנם נמאס לנו לשוב ולמחות, לזעוק ולהתריע על ההסתה המסוכנת נגדנו שאחריתה מי ישורנו, וסופה כנראה באלימות פיזית לאחר שהאלימות המילולית תמצה את עצמה. אך מה לעשות, האמת חייבת להיאמר, חייבת לה להישמע אל מול הגל העכור והאיום הזה.

ידינו לא שפכו את הדם הזה!

כן, מרבית בני הציבור החרדי נגד כל אלימות מכל סוג שהוא, וזה הרי כל-כך ברור. מרבית בנינו שוקדים באוהלה של תורה והסערה העצומה, עליה קופצים ועוטים כל זבי החוטם, בתקשורת ובפוליטיקה, זרה להם לחלוטין.

בני הציבור החרדי אמונים על כיבוד האישה והזולת, על-פי התורה וההלכה, בדרך הישר והמוסר, הרבה לפני שמחללי השבת ואוכלי הטריפות העלו זאת על דעתם.

ניסיונות הפרובוקציה בריכוזים החרדיים בכל רחבי הארץ, לא נושאים פרי כי היעד והכתובת אינם נכונים. מרביתנו יכבדו את החילוני ואת האישה, הרבה יותר מעשרות האלפים החוגגים ומבלים מדי לילה במועדונים עד לשכרה, ומטילים חיתתם באלימות איומה.

די לצביעות

כחרדי, אם אעז לנסוע בקווי הלילה ברחבי הארץ, בינות לעשרות השיכורים, מסופקני אם אחזור הביתה בשלמותי. כחרדי, אם אנסה להיכנס עם חולצה אדומה לספסלי אוהדי הקבוצה הצהובה, אמצא עצמי מהר מאוד מאושפז בכפייה. וזו אלימות שבכלי התקשורת כמעט ולא באה לידי ביטוי. זוהי התגלמות הצביעות.

הנשים החרדיות מבינות יותר מכל, מדוע ולמה "כל כבודה בת מלך פנימה", ולא צריך לשם כך לצעוד בנאורות ברחובותיה החילוניים של ירושלים או תל אביב ולהיתקל בשריקות וקריאות גנאי, מצד ארחי-פרחי, חילונים שאינם חובשי כיפות, אשר אין בינם לבין כיבוד אישה ולא כלום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אז אחינו החילונים, בטרם תתיימרו להטיף לנו מוסר, הביטו אצלכם, בביתכם וברחובותיכם, בפירות החינוך שלכם ובבהמות על שניים אשר אתם מגדלים, ואם שם תצליחו להסדיר ולו במעט את כבוד האישה, אזי אתם מוזמנים לנסות ולבדוק מה באמת קורה אצלנו. לא בכותרות העיתונים ובכתבוות הערוכות במגמתיות איומה, אלא במציאות האמיתית.

אין ספק, ישנה קבוצה קיצונית המונה כמה עשרות בני אדם, אשר לבושם כחרדים ושפתם שפת היהדות, אך דרכם ומעשיהם הנלוזים אינה מקובלת על כל חרדי באשר הוא חרדי. הפסיקו את ההכללות, כפי שאינכם מעוניינים בהכללתכם כמקשה אחת, תחת ההגדרה 'חילונים' יחד עם אלפי הפושעים הנמקים מאחורי הסורגים.

ולכם הפוליטיקאים השפנים, מראש הממשלה ועד יו"ר האופוזיציה, משר האוצר ועד שרת התרבות, אתם מנהיגים? זו הנהגה? זו שנגררת אחרי הפרובוקציות התקשורתיות החילוניות? בושה לכם וחבל עלינו.

לא תצליחו לכפות עלינו את החילוניות הנאורה ופושטת הרגל שלכם, ואנו, איננו מעוניינים לכפות עליכם שום דבר. כבדו אותנו ואת רצונותינו, ואנו נמשיך לכבד אתכם כפי אשר חונכנו מקטנות, כפי שנהגנו מאז ומעולם.

די לצביעות, די להסתה.