אאא

לעונת החתונות שזה עתה יצאה להפסקה בת שלושה שבועות, התלווה אקורד סיום צורם בדמות אזעקות וריצה למקלטים שקטעו את רגעי השמחה. עכשיו, כשהכול כבר אחריהם, התפנו הזמרים לסכם את החודשים האינטנסיביים: הרגעים המרגשים יותר ואלו שפחות.

עמירן דביר: "הופעות בחו"ל וחתונות - לא יודע מה יותר מרגש"

הזמר עמירן דביר שעיסוקו בתחום נושק לשני עשורים, יצא מהעונה הזו עם תובנות נוספות : "בגדול היית עונה מאוד מוצלחת וטובה ובקטן - כרגיל. תשמע, הייתה לנו עונה עם הרבה הופעות בחו"ל. היו חתונות מאוד מפוארות בקצה העולם ומצד שני היו חתונות הפשוטות והכפיות האלה שמאתיים בחורים רוקדים יחד ואני כבר לא יודע מה יותר מרגש".

"מצד אחד אתה רואה חתונה הכי מפוארת ב'הילטון' ובניו יורק, ומצד שני אתה מגיע לחתונה באולמי 'וגשל' ואתה רואה בחורים ששמחים ורוקדים, אני כבר לא יודע מה יותר כיף. יש מצב שהשמחה האמיתית עושה קצת יותר".

כמו עמיתיו לעבודה, גם עליו עברו רגעים מפחידים בזמן ירי הרקטות: "במלחמה היו אזעקות ובחופות שנערכו תחת כיפת השמיים - היינו כל הזמן עם יד על הדופק. החופות היו קצת יותר מהירות. ששמתי לב לכך שהמשתתפים בחתונה לא שמים לב למה שמתרחש בחוץ".

עמירן מתכוון להלחין שירים בזמן ההפוגה מהאורגן ומהמיקרופון: "בשבוע הראשון תמיד זה חופש ממש וקצת לכתוב שירים, אבל בעיקר להיות עם המשפחה. זה שבוע שקט שנמצאים בבית ונהנים. ואז מגיע השבוע השני ומחפשים להיכן לנסוע ואז מגיע תשעת הימים. אז בעצם, אוגרים כוח לקראת העונה הבאה".

איציק אשל: הרפרטואר שודרג, "עכשיו מדביקים פערים רוחניים"

"ברוך השם העונה שעברה הייתה מלאת שמחה" אומר הזמר והיוצר איציק אשל, "השגנו יעדים בשליחות שלנו כהרכב ותיק לשמח חתנים וכלות, ומבחינה אישית-מוזיקלית שדרגנו את רמת הרפרטואר המגוון והמקפיץ כמו תמיד והוספנו הרבה שירים".

את שלושת השבועות ינצל אשל לשדרוג רוחני: "עכשיו מנסים להדביק פערים מבחינה רוחנית", הוא אומר. "אני אהיה הרבה יותר עם המשפחה לקראת עונה עמוסה במיוחד, כאשר במקביל מתוכננים כמה מפגשי רענון בלהקה. שיהיה בנין עדי עד לכולם אמן".

 (צילום: כיכר השבת)
איציק אשל (צילום: יח"צ)

רולי דיקמן: חתונות תחת מטחים כבדים וסינגל חדש

הזמר רולי דיקמן הופיע בחתונות תחת אש וברוך השם, יצא ללא פגע: "הייתה עונה משגשגת וכיפית כמובן. היו אירועים משמעותיים. בצל המלחמה יצא לי להופיע בדרום כמה פעמים תחת המטחים הכבדים ואין ספק שחשתי את יד השם בדרך והיכן שהייתי כשעסקתי במצווה הזו לשמח חתן וכלה. אני מקווה שהמלחמה תסיים ונכנס לעונה הבאה בטוחים ובלי שם כוונות להשמידנו".

דיקמן אומר כי החופש הוא בעצם הזמן הכי עמוס שלו בשנה: "יש עכשיו שלושה שבועות של חופש. יהיה קשה להתרגל לחופש הזה משום שזו שגרה שנקטעת לך פתאום, אבל בחסדי השם יש הרבה עבודה שדחיתי לימים האלה והרבה דברים שאמרתי לעצמי שנעשה עכשיו. אני מוציא סינגל חדש אחרי ט' באב, ובימים אלו אני אעבוד עליו ואאגור כוחות לקראת העונה החדשה".

רולי דיקמן ((צילום: כיכר השבת))
רולי דיקמן ((צילום: כיכר השבת))
הגדלה

אריק דביר: מה קורה כשהאורחים מקבלים צו 8 בחתונה? 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'מוזיקה' ותישארו מעודכנים

אריק דביר, זמר חתונות מבוקש, מתאר עונה שמחה במיוחד: "הייתה עונה טובה והיו חתונות מיוחדות. למרות שבסיום העונה החלה המלחמה אבל עדיין היה כיף. היה שמח. היו שירים טובים והלוואי וימשיך כך". לדבריו, "העונה הזו לא הייתה שונה מעונות אחרות. היו קצת שירים אחרים אבל לא משהו מיוחד".

דביר מציין שהחזית שנפתחה בדרום, השפיעה על האווירה באירועים: "כל אחד שהגיע לחתונה הרגיש שהוא מגיע במאה אחוז לשמח ויותר לתת מעצמו. ניגנתי בחתונה לבחור שמשרת בצה"ל וחבריו לא הגיעו לשמוח איתו משום שהם קיבלו צו 8, אבל הגיעו מאתיים בחורים אחרים".

אין דבר שגורם לסיפוק יותר מהידיעה ששימחת חתן וכלה, אך הזמרים מודים ששלושת השבועות הבאים, הם מרווח נשימה הכרחי עבורם, ככאלה שמופיעים כמעט מידי ערב: "בשבוע הקרוב אני נח, ובשבועיים שלאחר מכן אני מתיישב לכתוב עיבודים ותווים חדשים בשביל העונה הקרובה. שלושת השבועות ותקופת ספירת העומר הם בעצם הזמנים החופשיים היחידים שיש לי בשנה. החופש הזה נותן לי כוח עד החגים ואז יש את עונת החורף". אומר דביר.

 אריק דביר (צילומים: כיכר השבת )
אריק דביר (צילומים: כיכר השבת )
הגדלה

ישראל הירשמן: עונה עמוסה להרכב החדש 

ישראל הירשמן, מלהקת "סדר שלישי", הרכב חדש במוזיקה החסידית שהחל לפעול בעונה הנוכחית, מתאר: "עונה עמוסה ומתישה עברה עלינו, עונת הקיץ היא העונה החזקה ביותר בענף, אמנם כמו שאמרתי זה מתיש אבל אני מלא סיפוק ולא באמת מתלונן, עכשיו מגיע הזמן לפנות את השולחן מהררי המשימות, כי כידוע שלושת השבועות זה ה"אחרי החגים" של המפיקים ובנוסף להמשיך לסגור אירועים כרגיל למי שחפץ".

 ((צילום: כיכר השבת))
להקת "סדר שלישי" (צילום: ארכיון)
הגדלה