אאא

מאות מתפללים הגיעו אתמול לקבר יוסף בשכם, בליווי צה"לי ובאישור מיוחד. המתפללים נדהמו לגלות כי הקבר חולל בצורה קשה מאד, ככל הנראה על ידי הערבים המקומים.
הנוכחים נדהמו לגלות כתובות וריסוסים טריים של צלבי קרס בצמוד לקבר, כמו גם כתובות של חרב דוקרת מגן דוד עם טיפות דם יוצאות ומגף דורך עליו וכן כתובות נאצה נוספות.
גם הקבר עצמו חולל בצורה קשה: המתפללים שנכנסו אמש הזדעזעו לגלות כי שוטרים פלשתינים דרכו בנעליהם על הקבר -לאורך כל המצבה טבועים סימנים עמוקים של טביעות נעליים צבאיות, וכמו כן בשני מקומות המצבה נותצה בפטישים.
ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, התקשה להסתיר את זעזועו מהמראות הקשים, "רק ברברים מסוגלים לעולל דברים איומים איומים כאלו. אנשים שמסוגלים לחלל בצורה פתולוגית כזו מקום קדוש כל כך אינם ראויים להקרא בני אדם. מחבלי המשטרה הפלשתינית הוכיחו כי איבדו מזמן כל צלם אנוש. אוי לאומה המאפשרת לחלל כך שוב ושוב באין מפריע את סמליה והמקומות הקדושים לה ביותר. על מדינת ישראל לחזור לקבר יוסף, כפי שאפילו לפי הסכמי אוסלו האיומים אמור להיות. על מדינת ישראל להחזיר לעצמה את כבודה המחולל ולחזור להקים את האחיזה והישיבה בקבר יוסף".
גם באגודת "שכם אחד" הפועלת לכניסות המוניות ולחיזוק המקומות הקדושים בשומרון הביעו את מחאתם וזעזועם: "מקומם כי כל כל הרבה פעמים כשנכנסים לקבר יוסף ולקברי צדיקים נוספים בשומרון מגלים שהם מחוללים פעם אחר פעם. זהו מצב שבלתי מתקבל על הדעת הדעת להשלים איתו, יש לתקן את המצב".
חבר הכנסת בן ארי הגיב גם הוא לחילול הקבר ואמר כי הוא קורא לשר הבטחון "להחזיר את ישיבת קבר יוסף" וכי זו תהיה התגובה ההולמת. ח"כ דני דנון מהליכוד אמר כי "ההתנהגות הברברית של הפלסטינים המחללים מקומות קדושים מוכיחה פעם נוספת למי שהתבלבל לרגע, כי אין עם מי לדבר".