אאא

ועד עובדי דיסקונט התכנס היום (א') לדון בחשיפת "כלכליסט" בשבוע שעבר לפיה עופר עיני, יו"ר ההסתדרות לשעבר, נשכר לייצג את הנהלת הבנק מול העובדים.

הישיבה, שעל דבר קיומה פורסם בערוץ 2, היתה סוערת במיוחד ובוועד העובדים כינו את מעשיו של עיני חציית קווים. עובדי הבנק היו נסערים מחשיפת "כלכליסט" ויצאו גם נגד ההנהלה על ששכרה את שירותיו של עיני.

דברים אלו של הוועד מגיעים לאחר שעיני טען כי קיבל את ברכת הוועד, אולם בישיבת העובדים היום הבהירו כי לא נתנו את ברכתם למהלך של עיני.

בעקבות חשיפת "כלכליסט" על תפקידו החדש - יועץ מטעם הנהלת בנק דיסקונט מול העובדים - הגיב בשבוע שעבר עיני ואמר כי "אין כאן בעיה חוקית וגם לא עניינית. עברו 4 חודשים מאז שעזבתי את התפקיד ושנה מאז הודעתי על כוונתי לעזוב. זה מספיק זמן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"פנו אלי מהנהלת בנק דיסקונט שרוצים לשפר את מערכת יחסי העבודה בבנק מתוך שיתוף פעולה עם ועד העובדים", אמר עיני "לכלכליסט". "קיבלתי את ברכת ועד העובדים והשבתי בחיוב. אני מקווה שאצליח לשפר את מערכת יחסי העבודה בבנק לטובת כל הצדדים".

"אני לא רואה כאן בעיה", הוסיף עיני. "אני הולך לעשות דברים שאני טוב בהם, שאני אוהב לעשות אותם ודברים שהוכחתי בעבר שאני יכול לפתור אותם. הכניסה שלי למשוואה הזאת תטיב גם עם ההנהלה וגם עם העובדים".

עיני סירב להתייחס לשכרו או לתקופת העסקתו. "לא מדובר בזמן כזה או אחר כי מדובר בתהליך. באשר לשכר - אני אדם פרטי", אמר. עיני, שמונה ביולי ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, התחתן לפני כשבועיים עם רוית דום - באירוע בו נכחו, בין השאר, מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי ויו"ר הבנק יוסי בכר.