אאא

שוב סערה סביב הצנזורה החרדית: תמונה של סיום מרד גטו וורשא שפורסמה במגזין החג של עיתון 'בקהילה', ובה טושטשו פניה של אישה שהופיע בתצלום המקורי מאיימת להצית מחדש את המאבק על מה שזוכה לכינוי "הדרת נשים".

טשטוש פני האישה בתמונה המדוברת, אף גרם לארגונים חילוניים דוגמת 'חדו"ש' להחריף את אמירותיהם, ולהשתמש בכינוי "מעשה נבלה", לא פחות ולא יותר.

עורך העיתון החרדי אמר בתגובה לאתר ynet, כי הטשטוש נובע עקב כך שהטור בו פורסמה התמונה לא מדבר על האישה שטושטשה, אלא על הילד שניצב בצד, ומכיוון שכך, אין טעם בכל העומדים מסביב אלא רק בתמונת הילד. 

"הטור נסוב על נשוא התמונה, אריה סימונסון, וככזה אין טעם להביא את כל התמונה מסביב, כשאנו ביקשנו להדגיש בעיקר את הילד העומד חסר אונים. יחד עם זאת, אנו מכבדים את זכר קדושי השואה, ולהבדיל - מכבדים את קוראינו, ומביאים בפניהם רק את מה שהם צריכים ורוצים לראות" אמר אברהם דב גרינבוים ל-ynet.

"קשה להחליט אם טשטוש פני הנשים בתמונה הידועה המסמלת את תקופת השואה הוא יותר מעשה נבלה או יותר מעשה איוולת שאין כדוגמתה. השבועונים החרדים אמורים לסמל בריחה מהקנאות של בטאוני יהדות התורה, אבל הם הולכים והופכים כמוהם למעוז של סיקריקיות חסרת גבול" אמר עו"ד אורי רגב מחדו"ש.

"פגיעה וההשפלה של קרבנות וניצולי השואה, הגברים והנשים, באמצעות  טשטוש פני הנשים, כאילו נשים לא היו שם, מחלל את השם ומוציא דיבת היהדות רעה. צריך להיות ברור: זו לא יהדות, אלא סטיה קיצונית ממנה" אמר רגב. 

הטשטוש מוצדק? (צילום: מתוך המגזין)
הטשטוש מוצדק? (צילום: מתוך המגזין)